Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-07-21

Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis

  
Lėktuvo katastrofa: artimųjų gedulą keičia pyktis Britų ir pasaulio žiniasklaidos dėmesys sutelktas į praėjusią savaitę įvykusią katastrofą.

Numušto Malaizijos orlaivio tragedija su kiekviena diena įgauna vis tamsesnių spalvų. Donbaso regione 120 kilometrų spinduliu ieškoma dar nerastų kūnų, jų dalių bei nuolaužų. Tačiau ne lėtumas ir ne kiti nesklandumai labiausiai piktina pasaulį ir ypač 298 nekaltai žuvusių žmonių artimuosius.

 Nužmogėjimas. Tokiomis antraštėmis mirga pasaulio žiniasklaida. Žmonės ir įvairių šalių lyderiai piktinasi teroristų beširdiškumu, kurie nelaimės vietoje vagia aukų daiktus, šluoja iš kreditinių kortelių pinigus ir nepagarbiai elgiasi su aukomis.
Žmonių kūnai, remiantis paskutiniais pranešimais, kelias dienas pragulėjo juoduose maišuose šalia nelaimės vietos, kol sekmadienį teroristai juos suguldė į mašinas ir išvežė. Buvo pranešta, kad kai kurios aukos vežamas į morgus skeveldroms išimti, vėliau paaiškėjo, kad kūnai – neveikiančiuose šaldytuvuose. Kol kas neaišku, kada jie bus atiduoti artimiesiems.
 
Olandijos bankų asociacija pranešė, jog aukų kortelės užblokuotos, tačiau jeigu jomis kas nors ir spėjo neteisėtai pasinaudoti visi nuostoliai bus kompensuoti.
 
Trukdo ginkluoti teroristai
 
Katastrofos vietoje kelias dienas bando dirbti tarptautinių organizacijų atstovai, tačiau jie teigė, kad darbas sklandžiai nevyksta –sukilėliai nuolat trukdo, o jeigu nuomonės išsiskiria, jie greitai demonstruoja savo galią. „Jie ginkluoti, o mes ne“ – žiniasklaidai teigė viena stebėtojų, dirbusių nelaimės vietoje ir negalėjusi paprieštarauti, kai teroristai nežinoma kryptimi pradėjo gabenti kūnus.
Daugiausiai lėktuve žuvusių olandų. Šalis laukia, kol galės atsisveikinti su 193 aukomis. Tarp jų daugybė vaikų. Žmonės gedi savo artimųjų ir draugų bei beviltiškai jau kelias dienas laukia, kol jų kūnai pagaliau bus pargabenti namo.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, virš kurio galvos dabar kaupiasi juodžiausi debesys, pažadėjo Olandijos premjerui, kad jis padarys viską, jog tyrimas vyktų sklandžiai ir jį atliktų nepriklausomi stebėtojai.
 
Pasirodė pranešimai, kad juodosios dėžės yra Donecko apsišaukėlių rankose. Jie nori jas perduoti „draugams Maskvoje“ – toks pokalbis buvo užfiksuotas savaitgalį. Įvykio vietoje, manoma, jau nebeliko svarių įrodymų – didžioji jų dalis surinkta ir išgabenta, iki atvyksta nepriklausomų organizacijų tyrėjai.
 
Sielvartaujančio tėvo laiškas
 
Tačiau kol kas jokie pažadai neapsaugo V. Putino nuo skausmo persmelktų žmonių siunčiamų prakeiksmų. OlandasHansas de Borstas, kurio 17-metė vienturtėdukra Elsemiek de Borst skrido numuštame orlaivyje, parašė laišką Donecko separatistams ir Rusijos prezidentui. Jis ironizuoja ir „dėkoja“ visoms trims suinteresuotoms pusėms, kad jie nužudė mylimą tėvo dukrą ir sužlugdė gyvenimus.
 
„Labai ačiū jums, Vladimirai Putinai, separatistų lyderiai ir ukrainiečių vadovai, už mano mylimos ir vienintelės dukros nužudymą. Jai buvo 17 metų ir ji norėjo būti architekte. Ponai, tikiuosi, kad jūs didžiuojatės, jog užmušėte jauną žmogų, ir rytoj vėl ramiai galėsite žiūrėti į savo veidrodį.
Tikiuosi, kad šis laiškas jus pasieks, galbūt net anglų kalba. O būdami išsilavinę žmonės, jūs sugebėsite jį perskaityti. Dar kartą ačiū. Su geriausiais linkėjimais – Elsemiek tėvas Hansas de Borstas, kurio gyvenimas sugriautas“. Šis laiškas buvo cituojamas per visas televizijas ir radijo stotis, o teksras išspausdintas bene visuose laikšraščiuose ir portaluose.
 
Olandai piktinasi V. Putino ramybe ir klausia, ar jis būtų toks pats ramus, jeigu kažkas atsitiktų jo dukrai. V. Putino dukra, kurią jis slepia nuo viešumos, gyvena Olandijoje.
 
„Tiesa“ primena, kad „Malaysia Airlines“ lėktuvas raketos žemė-oras buvo numuštas liepos 17-ąją. „Boeing 777“ skrido 298 keleiviai iš Olandijos sostinės Amsterdamo į Malaiziją, Kvalą Lumpūrą. Visi jie žuvo.Orlaivio dalys ir žmonių kūnai nukrito ir daugiau nei šimto kilometrų spindulio išsimėtė Donbaso regione, rytų Ukrainoje.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Katastrofa,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikeli ryte ir matai užrašą: „nuo rytojaus pradedu sportuoti“. Ir galvoji „kaip gerai, kad

rytoj, o ne šiandien“.