Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-03-26

Lėktuvo katastrofa: ryškėja baisiausios versijos kontūrai

  
Lėktuvo katastrofa: ryškėja baisiausios versijos kontūrai Keliama versija, kad lėktuvą galbūt specialiai sudaužė vienas “Germanwings” pilotų.
Kitas pilotas norėjo iš tualeto grįžti į kabiną, tačiau kolega jo nebeįsileido. Jis šaukė, bandė į pilotų kabiną patekti išlaužus duris, tačiau nesėkmingai.

Kodėl sudužo pietų Prancūzijoje „Germanwings“ orlaivis? – Į šį klausimą atsakymo ieško katastrofos priežastis tiriantys pareigūnai. Šiuo metu atrodo, kad įtikinamiausia versija yra tuo pačiu ir viena baisiausių. Išanalizavus rastos vienos iš dviejų juodųjų dėžių įrašus paaiškėjo, kad lėktuvui pradėjus kristi ir prieš rėžiantis į kalno šlaitą, orlaivį valdė vienas pilotas iš dviejų.

Kabinoje likusio piloto tapatybė jau žinoma. Šiuo metu apie jį renkama visa reikalinga ir įmanoma informacija.
Kitas pilotas norėjo iš tualeto grįžti į kabiną, tačiau kolega jo nebeįsileido. Jis šaukė, bandė į pilotų kabiną patekti išlaužus duris, tačiau nesėkmingai.
 
Kaip aiškino specialistai, „Paprastai piloto kabinos durys užsirakina, o norint jas atrakinti reikia surinkti kodą, tačiau piloto kabinos viduje ant valdymo pulto yra mygtukas, kurį paspaudęs pilotas gali užrakinti duris. Jeigu atsakymo nesulaukiama, įgulos narys gali surinkti atsarginį durų atidarymo kodą. Jeigu per 30 sekundžių negaunama atsakymo iš vidaus, durys automatiškai atsirakina. Bet jeigu kabinos viduje esantis asmuo specialiai atmeta tą prašymą, durys lieka užrakintos.
 
Orlaivių saugumo specialistai ėmė svarstyti, kad pilotų kabinos imtos rakinti norint apsisaugoti nuo teroristų ir kitų keleivių, turinčių blogų ketinimų, tačiau dabar reiks visas grėsmes įvertinti iš naujo.
Nuo vieno pilotų išėjimo lėktuvas nebeatsakė nei į skrydžių valdymo kvietimus, nei į kolegų iš kitų lėktuvų raginimus kuo greičiau atnaujinti ryšį. Visą tą laiką iki pat sudužimo nebuvo pasiųstas joks nelaimės signalas.
 
Lėktuvas, iki sudužo kalnuose, krito 18 minučių. Būtent tiek laiko tęsėsi pusantro šimto žmonių košmaras. Lėktuvu skrido 72 Vokietijos, 35 Ispanijos ir 2 JAV piliečiai. Tarp žuvusiųjų taip pat yra po du asmenis iš Austrijos, Argentinos, Irano ir Venesuelos, po vieną iš Britanijos, Nyderlandų, Kolumbijos, Meksikos, Japonijos,Danijos, Belgijos ir Izraelio. Manoma, kad lėktuvu skrido mažiausiai trys britai.
 
 
 
 
  

Žymos: katastrofa, Prancūzija, Lėktuvai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mes išvežame jūsų skalbimo mašiną remontuoti!
– Mama, čia tavęs atėjo!