Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   BNS   |   2019-12-13

Lenkijoje dėl antisemitizmo kurstymo suimtas kraštutinių dešiniųjų lyderis

  
Lenkijoje dėl antisemitizmo kurstymo suimtas kraštutinių dešiniųjų lyderis
© Pixabay nuotrauka

Lenkijos pareigūnai penktadienį suėmė kraštutinių kairiųjų lyderį ir planuoja jam pateikti kaltinimus dėl viešo neapykantos žydams kurstymo, pranešė Lenkijos pareigūnai.

Vidaus saugumo agentūros (ABW) pareigūnai suėmė buvusį kunigą Jaceką Miedlarą, informavo vakarinio Vroclavo miesto prokuratūra ir agentūra.
Agentūros atstovas Stanislawas Zarynas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad J. Miedlaras buvo suimtas dėl jo manifesto, kuriame jis kaltina žydus išdavus Lenkiją, kai šalis atgavo savo nepriklausomybę 1918 metais.
 
J. Miedlaras yra vienas prieštaringiausiai vertinamų ir vienas autoritetingiausių Lenkijos dešiniųjų radikalų. Jis ir anksčiau buvo žinomas pareigūnams dėl antisemitinių ir islamofobiškų idėjų skleidimo.
 
2017 metais šis veikėjas nebuvo įleistas į Didžiąją Britaniją, kur planavo dalyvauti islamo priešininkų demonstracijoje.
 
Prieš keletą metų prokurorai buvo pradėję tyrimą dėl jo pasisakymo per pamokslą, kad žydai yra „vėžys“, tačiau vėliau tyrimas buvo baigtas nepareiškus kaltinimų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras įdėmiai žiūri į santuokos liudijimą:
– Brangusis, ko ten tu taip ieškai? – klausia sunerimus žmona.
– Ieškau santuokos galiojimo laiko.