Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-12-19

Lenkijoje nukrito naikintuvas

  
Lenkijoje nukrito naikintuvas
© AP-Scanpix nuotr.
Pilotui pavyko katapultuotis.
Šis incidentas yra pirmasis MiG-29 sudužimas Lenkijoje.

Lenkijoje pirmadienį dingęs naikintuvas buvo rastas sudužęs netoli savo bazės, bet orlaivio pilotas sėkmingai katapultavosi, pranešė gynybos pareigūnai.

Gynybos viceministras Bartoszas Kownackis sakė, kad pilotas sugebėjo katapultuotis prieš naikintuvui MiG-29 nukrintant netoli vidurio Lenkijos miesto Mazovijos Minsko, kuriame įsikūrusi karinių oro pajėgų bazė.
Gynybos ministerija nurodė, kad avarija įvyko apie 17 val. 15 min. vietos laiku, naikintuvui grįžtant į bazę.
Mazovijos Minsko taktinių oro pajėgų bazės vadas pulkininkas Piotras Iwaszko sakė, kad šis incidentas yra pirmasis MiG-29 sudužimas Lenkijoje. Kariškis pridūrė sustabdęs bazėje esančių kitų 15 šio tipo lėktuvų skrydžius.
 
Lėktuvas nukrito miške netoli Kalušyno miestelio, sakė P. Iwaszko. Kaip nurodo Gynybos ministerija, 28 metų pilotą rado orlaivio paieškose dalyvavę miškininkai. Lakūnas patyrė kojų kaulų lūžių ir buvo išvežtas gydyti į karinę ligoninę Varšuvoje, bet jo gyvybei pavojus negresia.
 
Lenkijos gynybos ministras Antonis Macierewiczius, šiuo metu viešintis Afganistane, buvo informuotas apie incidentą, sakė viena ministerijos atstovė.
 
Prokurorai ir karo policija pradėjo šio incidento tyrimą.
 
Lenkijos karinės oro pajėgos naudoja daugiausiai NATO įrangą ir JAV gamybos naikintuvus F-16, tačiau tebeturi ir sovietinės technikos, tarp jos – naikintuvų MiG-29. Šie lėktuvai buvo modernizuoti, bet palaipsniui jie nurašomi.
 
  

Žymos: Lenkija, sudužo lėktuvas, Naikintuvas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš savo močiutei daviau paragauti energetinio gėrimo.
– Na, ir kaip?
– Nieko, išėjo nusipirkti pieno... Iš Klaipėdos į Kauną!