Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2019-09-27

Lesbietėms bus leidžiama susilaukti kūdikio dirbtinio apvaisinimo būdu

  
Lesbietėms bus leidžiama susilaukti kūdikio dirbtinio apvaisinimo būdu
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Prancūzijos žemieji parlamento rūmai penktadienį pritarė kontroversiškam teisės aktui, atversiančiam kelią lesbiečių poroms ar vienišoms moterims susilaukti kūdikio panaudojant donoro spermą.

Dėl šio žingsnio ateinantį mėnesį šalyje jau planuojamos protesto akcijos.
Iki šiol tik heteroseksualios poros turėjo teisę į tokius nevaisingumo gydymo metodus, kaip apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF – in vitro fertilizacija).
 
Nacionalinei Asamblėjai uždegus žalią šviesą, teisės akto projektui dar reikalingas aukštųjų parlamento rūmų – Senato – pritarimas, kad jis įsigaliotų.
 
Šis žingsnis yra reikšmingiausia prezidento Emmanuelio Macrono socialinė reforma nuo jo atėjimo į valdžią 2017 metais.
 
Tačiau ją aršiai kritikuoja konservatyvių pažiūrų veikėjai ir netgi kai kurie prezidento partijos nariai, tvirtinantys, kad po šios reformos vaikai taps „betėviai“.
E. Macronas praėjusią savaitę pripažino, kad šio teisės akto priėmimas yra politiškai rizikingas žingsnis, turėdamas galvoje neigiamą reakciją į homoseksualių asmenų santuokų legalizavimą prieš šešerius metus, kai valstybės vadovo poste dirbo jo pirmtakas socialistas Francois Hollande'as.
  

Žymos: kūdikiai, lesbietės, dirbtinis apvaisinimas, Naujagimiai, homoseksualumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.