Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-11-23

Liūdnai pagarsėjusi gauja netoli Vašingtono nupjovė žmogui galvą

  
Liūdnai pagarsėjusi gauja netoli Vašingtono nupjovė žmogui galvą
© Facebook nuotr.
M-13 gaujos nariai išsiskiria gausiai tatuiruotais kūnais.

Itin smurtinga ispanakalbių gauja, kurią prezidentas Donaldas Trumpas yra pažadėjęs sunaikinti, vienam vyrui nupjovė galvą, išpjovė jo širdį ir užkasė lavoną parke netoli JAV sostinės, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Aukai, kurios tapatybė dar nenustatyta, per užpuolimą Vitono mieste Merilando valstijoje buvo daugiau kaip 100 kartų smogta peiliu, sakoma Montgomerio apygardos policijos departamento pareiškime.
Pareigūnai dėl 1-ojo laipsnio žmogžudystės jau areštavo 19-metį Miguelį Angelą Lopezą-Abrego, įtariamą gaujos MS-13 narį. Kitų įtariamųjų ieškoma.
 
Kaltinamuosiuose dokumentuose, kuriuos gavo vietos žiniasklaidos organizacija „Montgomery Community Media“ ir Baltimorės televizija „WBALTV 11“, priduriama, kad aukai buvo nukirsta galva ir išpjauta širdis, kad užpuolimas buvo planuojamas maždaug dvi savaites ir kad jame dalyvavo iki 10 žmonių.
 
Tyrimą detektyvai pradėjo rugsėjo mėnesį, gavę informatoriaus pranešimą, kad jis žino apie žmogžudystę, kuri pavasarį buvo įvykdyta viename Vitono parkų, remdamasis teismo dokumentais rašė laikraštis „The Washington Post“. Informatorius parodė policininkams kapą parke.
 
Kapas buvo paruoštas prieš užpuolimą, rašė laikraštis ir pridūrė, kad gaujos nariai atviliojo auką į parką ir jam atvykstant palaikė ryšį nešiojamosiomis radijo stotelėmis.
 
Dokumentuose nužudymo motyvas neminimas.
 
Manoma, kad gaujai „Mara Salvatrucha“ (MS-13) Jungtinėse Valstijose priklauso 10 tūkst. narių. Ši gauja vienija virtinę įvairių „klikų“, kai kurios jų yra didesnės ir smurtingesnės už kitas.
MS-13 atsidūrė D. Trumpo kovos su nusikalstamumu centre. Prezidentas tvirtina, jog nusikalstamumas padidėjo dėl to, kad gaujų nariai gali lengvai kirsti sienas.
 
Dauguma MS-13 narių yra salvadoriečių, hondūriečių ar gvatemaliečių kilmės; gaujoje yra ir imigrantų, ir JAV piliečių. Daug jų yra gimę Jungtinėse Valstijose.
 
Praėjusią savaitę pareigūnai paskelbė, kad per mėnesį trukusius reidus, kuriems vadovavo imigracijos ir muitinės agentūra, visoje šalyje sulaikė 214 gaujos narių.
 
Daugiau kaip pusė jų buvo areštuoti dėl imigracijos taisyklių pažeidimų. Tačiau 93 buvo pateikti federaliniai kriminaliniai kaltinimai, tarp jų – kaltinimai nužudymu, plėšimu, narkotikų kontrolės įstatymų pažeidimais, turto prievartavimu.
 
 
 
  

Žymos: JAV, Nusikaltimai , Gauja, M-13

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mama klausia dukters:
– Dukrele, o kur visos bandelės?
– Nežinau, bet daugiau taip nedarysiu...