Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-01-11

Maisto produktų kainos šauna į aukštumas

  
Maisto produktų kainos šauna į aukštumas
© D.Dokšaitė
Dėl kylančių maisto kainų labiausiai kenčia skurdžiausi gyventojai.

Pasaulinės svarbiausių maisto produktų kainos kopia į tokias aukštumas, kokių istorijoje dar nebuvo. Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiuojamas maisto kainų indeksas lapkritį sudarė 206 punktus, o gruodį jau 214,7 punkto, ir tai 1,2 punkto viršijo rekordinį indeksą, iki tol fiksuotą 2008-ųjų birželį. Ypač stipriai auga cukraus, grūdų ir naftos kainos.

="text-align: left">FAO pagrindinių maisto produktų vatojimo krepšelį sudaro duona, kruopos, pienas ir pieno produktai, mėsa, cukrus ir augalinis aliejus – indeksas sudaromas apskaičiuojant 55 būtiniausių maisto produktų kainas.
 
Ekspertai būgštauja, kad „neprognozuojami orai“ gali dar paskatinti tolesnį grūdų kainų augimą. Pavyzdžiui, potvyniai Australijoje jau pradeda kelti pagrindinių eksportuojamų prekių kainas. Australija savo cukraus eksporto prognozę šiems metams sumažino net 25 procentais, nes dėl potvynių cukranendrėse sumažėjo cukraus kiekis. Nukentėjo ir kviečių derlius.

Susirūpinimą kelia ir kitų svarbių žaliavų, pvz., naftos, kainų augimas, kuris gali sutrikdyti pasaulinio ūkio atsigavimą
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas atvykęs į Rusiją klausia ruso:
– Girdėjau, kad jūsų šalyje problemos su alkoholiu?
– Problemos su alkoholiu?! Nemanau. Be alkoholio – tai jau problemos...