Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BBC   |   2016-11-25

Mergaitės iš bombarduojamo Sirijos miesto sulaukė „Hario poterio“ autorės dėmesio

  
Mergaitės iš bombarduojamo Sirijos miesto sulaukė „Hario poterio“ autorės dėmesio
© Twitter.com
Septynerių Bana Alabed, kuri gyvena nuolat bombarduojamame Alepo mieste, su pasaulio bendrauja „Twit
Bana sakė, kad skaityti jai labai patinka, nes tada negalvoja apie karą.

Septynerių metų Bana Alabed iš karo griaunamo Sirijos miesto Alepo prikaustė pasaulio dėmesį. Mergaitė su mama vaikšto po subombarduotą miestą ir kasdien per socialinį tinklą „Twitter“ prašo nustoti kariauti ir griauti jos gimtąjį miestą. Vos per vieną mėnesį sirės paskyra sulaukė beveik 100 tūkst. sekėjų.

Bana jau patraukė ir pasaulyje žymių bei įtakingų žmonių dėmesį. Su ja susiekė „Hario Poterio“ autorė J. K. Rowling iš Jungtinės Karalystės. Rašytoja sužinojo, kad mergaitei patiko pagal jos knygas sukurtas filmas ir ji pasiūlė jai atsiųsti elektroninę „Hario Poterio“ knygą.
Padėka britų rašytojai skriejo taip pat per „Twitter“. Mergaitė kartu su draugais skaitė knygą ir dėkojo už dovaną, ji taip pat teigė, kad skaityti jai labai patinka, nes tada negalvoja apie karą.
 
Filmuotuose video Bana pasakojo, kad žaisdama su savo jaunesniais pusbroliais, krūpčioja nuo bombų ir sako, kad labiausiai pasiilgo mokyklos ir šokolado. Tačiau, kaip sakė BBC žurnalistas, parengęs reportažą apie mergaitę iš Sirijos, šokolado šiame mieste jau seniai nėra, o maisto atsargos sparčiai senka.
 
Ir nos mažos sirės filmuojami ir platinami video sulaukia vis daugiau žiūrovų, Sirijos prezidentas Bashar al-Assad‘as BBC teigė, kad tokiomis mergaitėmis kaip Bana naudojasi teroristai, o jis tik nori išvaduoti Alepą ir kitus miestus iš teroristų gniaužtų, kad juose gyvenantys žmonės galėtų ir vėl normaliai gyventi.
 
 
 
  

Žymos: Sirija, Twitter, BBC, Haris Poteris, Aleppo, J.K. Rowling

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Specialistas, atsakingas už atominės elektrinės saugumą, pasakė „šakės“ dėl kišenėje iš parkerio išsiliejusio rašalo. Tačiau 15 jo kolegų visgi pražilo.