Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-11-14

Minske atidaryta sekmadieninė lituanistinė mokykla

  
Minske atidaryta sekmadieninė lituanistinė mokykla
© urm

Lapkričio 12 dieną Minske atidaryta sekmadieninė lietuvių kalbos mokykla. Ji veiks Baltarusijos Maksimo Tanko pedagogikos universitete įsikūrusiame lietuvių kalbos kabinete.

Planuojama, kad sekmadieninėje mokykloje lietuvių kalbos mokysis apie 10 mažųjų lietuvių. Mokyklos atidarymo proga Lietuvos ambasados atstovai būsimiems mokiniams įteikė Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos perduotus vadovėlius, lietuviškas knygeles ir suvenyrus.
„Šalia tradicinių lietuvybės salų Pelesoje, Rimdžiūnuose ir Breslaujos krašte, nuo šiol ir Minską bus galima vadinti dar vienu lietuvybės puoselėjimo centru.
 
Dar vienos lituanistinės mokyklos Baltarusijoje atidarymas neabejotinai prisidės prie lietuvių kalbos puoselėjimo ir sklaidos šioje šalyje“, - sakė Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas.
 
Šiuo metu Baltarusijoje gyvena apie 5000 lietuvių, veikia Breslaujos, Gardino, Gervėčių krašto, Lydos, Minsko ir Pelesos lietuvių bendruomenės, veikia dvi lietuvių formaliojo ugdymo įstaigos Pelesoje ir Rimdžiūnuose, taip pat lituanistinės mokyklėlės Gardine, Lydoje, Ūsoniuose, Apse.
  

Žymos: Minskas, lituanistinė mokykla, Lietuviška mokyklėlė, švie

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Prieš penkis metus man išgert kibirą alaus būdavo vieni juokai, o dabar išgeriu tik pusę...
– Tai ką, sveikata sušlubavo?
– Ne, snukis taip išpurto, kad giliau į kibirą nelenda.