Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-21

Mirė svarbus Airijos politikas Martinas McGuinnessas

  
Mirė svarbus Airijos politikas Martinas McGuinnessas
© Flickr.com
Martinas McGuinnessas.
M.McGuinnessas atsistatydino iš pirmosios ministrės pavaduotojo pareigų šių metų sausio pradžioje.

Pagrindinis asmuo, vadovavęs Šiaurės Airijos taikos procesui, buvęs Airijos respublikos armijos lyderis, Martinas McGuinnessas mirė sulaukęs 66-erių. Praėjus vos dviems mėnesiams po pasitraukimo iš politikos.

Buvęs pirmosios ministrės pavaduotojas iš gyvenimo išėjo po staigios ligos, apsuptas šeimos ligoninėje. Politikas sirgo reta genetine liga – amiloidoze, kuri pasireiškia kraujo baltymų neskaldymu ir kaupimusi audiniuose.
Artimiausias M.McGuinnesso politinis partneris patvirtino draugo mirtį ir kreipėsi į visuomenę. „Visą savo gyvenimą Martinas rodė didelį atsidavimą, išdidumą ir žmogiškumą. Jis nebuvo kitoks ir jam netikėtai susirgus. Martinas buvo aistringas respublikonas, nepailstamai dirbęs dėl taikos, susitaikymo ir savo šalies suvienijimo“, - sakė politikas Gerry Adamsas.
 
M.McGuinnessas atsistatydino iš pirmosios ministrės pavaduotojo pareigų šių metų sausio pradžioje, dėl to, kad ministrė nesutiko laikinai nusišalinti nuo pareigų, kol vyko tyrimas dėl šalį supurčiusio energetikos skandalo.
 
 
  

Žymos: Politika, Šiaurės Airija, mirtis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Britų mokslininkai nustatė, kad, plaunant kojas, nusiplauna ir rankos.