Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Justė Šemetaitė   |   2010-07-09

Mirties bausmė – užmėtyti akmenimis

  
Mirties bausmė – užmėtyti akmenimis

Jei šalies valdžia įteisins mirties bausmę, dviejų vaikų mama Sakineh Mohammadie Ashtiani, 2006-aisiais apkaltinta neištikimybe, bus mirtinai užmėtyta akmenimis.


Remiantis Irano Baudžiamuoju Kodeksu, 42 metų sulaukusi Ashtiani bus iki pusės palaidota žemėje, o tada užmėtyta akmenimis. Akmenys parenkami tokio dydžio, kad sukeltų skausmą, tačiau būtų per maži tapti staigios mirties priežastimi, praneša CNN.
Pasak žmogaus teisių gynėjų, tik specialiai šiam atvejui surengta tarptautinė kampanija gali išgelbėti šios moters gyvybę. „Legaliai viskas baigta, – spaudai pranešė prieš mirties bausmę kovojančios organizacijos vadovė. – Todėl mes nusprendėme pradėti labai plačią, tarptautinio masto kampaniją.“
 
Nuteistosios advokatas pranešė, jog moteris buvo pasmerkta 99 botago kirčiams, o vėliau priversta pripažinti savo kaltę. Nors netrukus po bausmės ji atsiėmė savo parodymus, neigė savo kaltę ir prašė teismo atleidimo, teisėjai atsisakė suteikti malonę. Advokatas tvirtina, kad moters apkaltinimas pagrįstas ne įrodymais, bet dviejų iš penkių esamų teisėjų nuosprendžiu.
 
Jis taip pat įsitikinęs, jog kalbos barjeras sutrukdė jo klientei iki galo suvokti teismo eigą. Ashtiani yra azerbaidžianietiškos kilmės ir kalba turkiškai, ne persiškai.
 
„Dauguma nuteistųjų mirti užmėtant akmenimis yra moterys,“ – teigia Amnesty International.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Turguje:
– Kodėl šitas viščiukas toks mažas? Jame visai nėra mėsos! Ar vertėjo jį pjauti?
– O mes jo ir nepjovėm, jis pats numirė!