Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, vice.com, hinapost.nownews.com, et al   |   2019-05-30

Moteris, kurią kankino užkietėję viduriai, per smarkiai pasistengusi ant klozeto prarado dešimties metų prisiminimus

  
Moteris, kurią kankino užkietėję viduriai, per smarkiai pasistengusi ant klozeto prarado dešimties metų prisiminimus
© facebook nuotrauka

Moteris, kilusi iš Hong Kongo prarado dešimt metų atminties po to, kai ją ėmus kamuoti užkietėjusiems viduriams per smarkiai pasistengė sėdėdama ant klozeto.

Hong Kongo gyventoja patyrė laikinąją visišką amneziją - pakankamai paslaptingą būklę kuri sukelia atminties praradimą, šiuo atveju moteris negalėjo nieko prisiminti apie dešimtmetį pastarųjų savo gyvenimo metų.  

Pasak Hong Kongo dienraščių, moteris, kuri savo tapatybės atskleisti nepanoro, patyrė rimtą smegenų sutrikimą, sukeltą šiai per stipriai stengiantis tualete. Jos sūnus teigė, kad mamos atmintis sugrįžo ir dėl situacijos kaltina vidurių užkietėjimą.  

Panaši situacija 2016 metais nutiko Taivane, kai užkietėjusiais viduriais vakare besiskundusi 58 metų amžiaus moteris pabudo su laikinąja visiška amnezija.  

Dienraštis „The China Post" tvirtina, kad moteris negalėjo prisiminti dešimtmečio savo gyvenimo net aštuonias valandas po to, kai išėjo iš tualeto.  

Jos atmintis atsigavo po sunkios nakties ligoninėje, tačiau dabar ji negali prisiminti kas vyko aštuonių valandų periode po jos nuėjimo į tualetą.  

Neurologas Dr Peng Jiaxiong pasakojo žurnalistams, kad moteriai buvo laikinoji visiška amnezija.  

Taip nutinka kai kraujo tėkmė bei deguonies pasisavinimas į smegenis sutrinka dėl problemų su Jungo venos vožtuvu.  

Gydytoja Dr Sarah Jarvis komentavo: „Teoriškai, įmanoma paaiškinti, kaip galima netekti atminties per smarkiai pasistengus ant klozeto. Jei fiziškai labai smarkiai stumiate, galite atkirsti smegenų kraujotaką. Galima pamatyti tokį atvejį, pavyzdžiui, kai keliate ką nors ypatingai sunkaus.  
Labai retais atvejais tai net galėtų sukelti kraujavimą į smegenis, o tas kalėtų sukelti ir insultą.”  
 
Vis dėl to, gydytoja sakė, kad reikšmingas atminties praradimas pasireiškia itin retais atvejais ir ji pati nėra mačiusi tokio atvejo per 30 savo karjeros metų.  
 
Problema, žinoma kaip vazovagalinė sinkopė, gali būti sukelta sunkių svorių kilnojimo.  
 
Kultūristai kartais patiria įvairios trukmės sąmonės aptemimus dėl itin intensyvių treniruočių.
Medicininio žurnalo „ The Lancet" teigimu kultūristams taip nutinka dėl prastai treniruotų kraujagyslių sutrikus kraujo tėkmei į smegenis.  
 
Pasak dienraščio „ Nursing Times" taip nutikti taip pat gali intymių aktų metu, užsiimant itin sunkia fizine veikla, tokia, kaip plaukimas itin žemos temperatūros vandenyje, dėl migrenos, emocinio bei fizinio streso ir net vairuojant automobilį, tačiau tokie atvejai - itin reti.     
  

Žymos: Sveikata, tualetas, vidurių užkietėjimas, amnezija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Nes miegamajame yra gulintis policininkas.