Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Evelina Uždavinytė   |   2010-05-28

Moters pergalė rinkimuose

  
Moters pergalė rinkimuose

Kamla Persad-Bissessar turėtų tapti pirmąją moterimi, užėmusia Trinidado ir Tobago premjerės postą.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

 Jos vadovaujama penkių partijų koalicija aiškia persvara laimėjo pirmalaikius rinkimus šioje buvusioje britų kolonijoje.

 

Ankstesnis vyriausybės vadovas Patrickas Manningas pripažino varžovės pergalę.

 

„Žinau, kad pralaimėjome rinkimus. Žmonės tarė savo žodį, – sakė P. Manningas. Jis pats nurodė surengti pirmalaikius rinkimus vienoje turtingiausių Karibų regiono šalių, garsėjančioje dideliais naftos ir dujų ištekliais.

 

63 metų politikos veteranas prarado populiarumą, kai buvo apkaltintas dėl nepakankamo dėmesio sveikatos apsaugai, nors skyrė milijonus dolerių milžiniškiems statybos projektams, o pernai organizavo du didelius tarptautinius viršūnių susitikimus.

 

Iki šiol tiksliai nežinoma, kodėl P. Manningas praėjusį mėnesį nusprendė paleisti parlamentą, tik įpusėjus jo penkerių metų kadencijai. Tą žingsnį buvęs premjeras žengė, kai parlamentas ruošėsi balsuoti dėl nepasitikėjimo korupcija kaltinamu vyriausybės vadovu, nors tas balsavimas veikiausiai būtų buvęs jam palankus.

 

58 metų K. Persad-Bissessar pasinaudojo konkurento silpnybėmis: savo rinkimų kampanijos metu ji akcentavo būtinybę skubiai spręsti opias šalies problemas, tokias kaip kylanti gaujų smurto banga ir korupcijos skandalai. Politikėstojo už permainas, taip pat žadėjo didinti pensijas ir sukurti milijonų dolerių vertės fondą sergantiems vaikams.

 

Preliminarūs duomenys rodo, kad rinkimuose dalyvavo apie 60 procentų iš kiek daugiau nei milijono rinkėjų.


  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sloguoju… Dabar net nežinau, kurios kojinės švarios...