Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-02-21

Narkotikai griauna Olandiją?

  
Narkotikai griauna Olandiją?
© flickr nuotr.
Susirūpinta Olandijos įvaizdžiu ir augančiu nusikalstamumu.
Nyderlandai panašėja į narkotikų valstybę, kurioje plečiasi juodoji rinka. Šalis, kur kavinėse galima įsigyti kanapių ir įteisinta prostitucija

Olandijos policijos vadovybė praneša, kad ši valstybė pradeda panašėti į narkotikų valstybę, kurioje vis didesnę galią įgauna nelegaliai kvaišalais prekiaujančios grupuotės.

Nusikalstama veikla per pastaruosius metus taip apraizgė šalį, kad vietos policija jau nepajėgi kovoti su jos organizatoriais, o šių pozicija darosi vis tvirtesnė. Nors oficiali statistika rodo, kad nusikalstamumas Olandijoje mažėja, teisėsaugininkai šį faktą aiškina tuo, jog į policiją tiesiog kreipiasi vis mažiau nukentėjusiųjų.
„Su mūsų turimais resursais pavyksta nukenksminti vos vieną iš 9 grupuočių, organizuojančių narkotikų prekybą. Pastebime, kad smulkūs nusikaltėliai tapo turtingais verslininkais, įsitvirtinusiais nekilnojamojo turto ar kelionių organizavimo rinkose, kituose sektoriuose“, – guodėsi vietos policijos atstovas laikraščiui „De Telegraaf“.
 
Itin liberaliu požiūriu garsėjančios Olandijos policiją jaudina ne tik augančios nusikalstamumo apimtys, bet ir šalies įvaizdis pasaulyje, o tai sukuria palankias sąlygas kitai nelegaliai veiklai.
 
„Nyderlandai panašėja į narkotikų valstybę, kurioje plečiasi juodoji rinka. Šalis, kur kavinėse galima įsigyti kanapių ir įteisinta prostitucija, vis dažniau pristatoma kaip tinkama vieta narkotikų kontrabandai ar žmonių prekybai“, – skelbia policijos požiūrį spauda.
 
Policija taip pat tikina, kad didžioji dalis „ecstasy“ vadinamų kvaišalų, patenkanti į Europą ir JAV, yra pagaminama Olandijoje įrengtose laboratorijose, šalyje vis labiau įsitvirtina nusikaltėliai iš Maroko, kurie užsiima kanapių platinimu, o pusė į Europą patenkančio kokaino atkeliauja per Roterdamo jūrų uostą.
Šalies policija prašo valdžios skirti lėšų, kurios būtų skirtos papildomoms pajėgoms – 2 tūkst. pareigūnų – samdyti, tačiau šis prašymas kritikuojamas ir pristatomas kaip noras ištraukti iš vyriausybės daugiau pinigų. Manoma, kad su kritikų pagalba policijos įvaizdį bando sumenkinti tos pačios nusikalstamos grupuotės, kurios ir organizuoja prekybą narkotikais.
 
  

Žymos: Narkotikai, Olandija, Nusikalstamumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Žmona nuolat erzina mane pasakojimais apie pirmąjį vyrą.
– Bet juk tu gali nuslopinti jos įprotį!
– Kaip?
– Pradėk kalbėti apie savo būsimąją žmoną.