Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-03

Nauja vakcina padės pažaboti virusą žudiką

  
Nauja vakcina padės pažaboti virusą žudiką
© Flickr.com
Pirmieji efektyvių skiepų nuo Ebolos viruso sulaukė Gvinėjos gyventojai.
Iki šiol nei vienas sukurtas preparatas nedavė norimo rezultato.

Vakarų Afrikoje gyvybes šienavęs ir Pasauliui grasinęs pavojingas Ebolos virusas gali būti, kad bus pažabotas greitu metu. Norvegai tvirtina, kad kartu su Kanados mokslininkais išrado pirmąją efektyvią vakciną nuo Ebolos viruso, pranešė portalas thelocal.no.

Remiantis portalo šaltinių duomenimis, net 4 tūkst. žmonių buvo paskiepyti nauja vakcina Gvinėjoje. Nei vienas paskiepytas žmogus Ebola nesusirgo, o imunitetą virusui žmonės įgavo praėjusius septynioms dienoms po skiepo.
Kad vakcina efektyvi patvirtino Gvinėjos Sveikatos apsaugos ministras, Pasaulio sveikatos ir „Gydytojai be sienų“ organizacijos bei Norvegijos Visuomenės sveikatos institutas.
 
Iki šiol nei vienas sukurtas preparatas nedavė norimo rezultato, tačiau ši vakcina, kuri nuo pradžios iki galo buvo pagaminta Kanados Visuomenės sveikatos institute dirbant didelei tarptautinei mokslininkų ir medikų komandai, ypatingai efektyvi.
 
Norvegai žurnalistams sakė, kad yra labai patenkinti vakcinos veiksmingumu ir pripažino, kad rezultatai geresni nei buvo tikėtasi pradedant bandymus ir mokslinius tyrimus kuriant vakciną.
 
Skaičiuojama, kad Ebola nuo 2013-ųjųj nužudė daugiau nei 11 tūkst. žmonių, o susirgusiųjų skaičius viršijo 27 tūkst. Daugiausiai ligonių mirė Afrikos žemyne. Viruso epicentras buvo Siera Leonėje.
 
Pagrindiniai Ebolos simptomai: labai aukšta temperatūra, stiprūs galvos ir pilvo skausmai, dažnai pacientams pasireiškia kraujavimas iš akių, nosies ir/arba tiesiosios žarnos. Nors vaistų Ebolos virusui išgydyti kol kas nėra, medikų praktika rodo, kad žmogaus būklę stabilizuoti galima atstatant skysčių pusiausvyrą organizme.
 
Ebolos virusas buvo atrastas 1976-aisias Demokratinėje Kongo respublikoje, netoli tekančios Ebolos upės.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Sveikata, Kanada, virusas, Ebola, Vakarų Afrika, vakcina

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano žmona angelas.


– Mano – irgi ne žmogus…