Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-07-23

Nauji draudimai papiktino rūkalius

  
Nauji draudimai papiktino rūkalius Prancūzijoje įsigaliojo naujas draudimas rūkyti paplūdimiuose ir kitose viešose vietose.

Prancūzijos sveikatos ministrė išleido įsakymą, kuris draudžia rūkyti tokiose viešose vietose kaip parkai ir paplūdimiai. Ši naujovė sukėlė gerokai daugiau diskusijų nei valdžia tikėjosi, pranešė BBC. Tiesa, socialistinių pažiūrų politikė dar pridūrė, kad nepaisant prieštaravimų, artimiausiu metu jis planuoja, kad rūkyti bus draudžiama ir mokyklų bei universitetų prieigose. Visais šiais draudimais tikimasi apsaugoti vaikus ir jų sveikatą nuo žalingo tabako poveikio. Be to manoma, kad tai sumažins ir rūkančiųjų skaičių.

Marisol Touraine įsakymas naujovė ne visoje Prancūzijoje, mat šalyje jau kuris laikas daugėja vietų, kuriose rūkaliai nėra pageidaujami, o tiksliau, jiems neleidžiama laisvai rūkyti. La Ciotat – miestas netoli Marselio, ant Viduržemio jūros kranto, buvo vienas pirmųjų, kurio paplūdimiuose buvo uždrausta rūkyti. Toks įsakas buvo išleistas 2011-aisiais. Nevykdantiems šio reikalavimo tenka susimokėti baudą, kuris siekia £33.
Panašius sprendimus yra priėmusi ir Niujorko valdžia, kuri tais pačiais metais uždraudė rūkyti miesto parkuose ir paplūdimiuose.
 
Sveikatos ministrė M. Touraine įsitikinusi, kad tokiu sprendimu turėtų džiaugtis visi, nes tai daroma sveikatos labui, tačiau ji supranta, kad labiausiai tuo patenkintos mamos ir auklės, kurioms nebereikia kartu su mažyliais kvėpuoti nuodingais cigarečių dūmais, kai leidžia laika su vaikais parkuose, žaidimų aikštelėse ar paplūdimiuose. Ji taip pat pridūrė, kad tokių vietų, kuriuose bus draudžiama rūkyti ateityje tik daugės ir tai logiškas žingsnis po to, kai buvo uždrausta rūkyti ir nors rūkaliai labai nepatenkinti tokiu sprendimu, didžioji visuomenės dalis sveikina tokį žingsnį. Daugiausiai argumentų turi žmogaus teisių gynėjai, kurių manymu, tokie sprendimai užkerta kelią žmogaus pasirinkimo laisvei, tačiau ir jie bejėgiai ginčytis su mirčių statistika.
 
Remiantis BBC skelbiamais duomenimis, beveik 90 proc. plaučių vėžio atvejų yra dėl pastovaus rūkymo. Nuo šios rūšies vėžio Prancūzijoje miršta 73 tūkst. žmonių kasmet.
  

Žymos: Cigaretės, Rūkymas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Iš supermamų forumo: „Visą naktį verkiau. Patarkite – kodėl?“