Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, delfi.lt, BNS   |   2019-12-09

Naujojoje Zelandijoje išsiveržęs ugnikalnis pareikalavo aukų: netoli jo buvo dešimtys turistų

  
Naujojoje Zelandijoje išsiveržęs ugnikalnis pareikalavo aukų: netoli jo buvo dešimtys turistų
© twitter nuotrauka

Naujojoje Zelandijoje įvykęs Baltosios salos ugnikalnio išsiveržimas pirmadienį pareikalavo mažiausiai vieno žmogaus gyvybės, pranešė policija.

Aukų skaičius gali augti, sako pareigūnai. „Galiu patvirtinti, kad yra viena auka, – sakė komisaro pavaduotojas Johnas Timsas. – Saloje tebėra kažkiek , šiuo metu laikomų dingusiais be žinios.“ „Dabar pernelyg pavojinga policijai ir pagalbos tarnyboms vykti į salą“, – pridūrė jis.
Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern patvirtino, kad kai kurie iš nukentėjusiųjų yra užsieniečiai. „Žinome, kad saloje ar šalia jos tuo metu buvo kažkiek turistų: tiek Naujosios Zelandijos gyventojų, tiek lankytojų iš užsienio“, – teigė ji.

 
Pasak Naujosios Zelandijos premjerės Jacindos Ardern, išsiveržimo metu prie ugnikalnio, esančio vulkaninėje saloje prie šalies šiaurinių krantų, buvo dešimtys turistų.
 
„Situacija nuolat kinta ir, žinoma, mūsų mintys yra su paveiktais ", – sakė ministrė pirmininkė Velingtone netrukus po ugnikalnio išsiveržimo. Ji pridūrė, kad nežinomas skaičius žmonių yra laikomi dingusiais.
 
Policija pranešė, kad išsiveržimas įvyko apie 14 val. 11 min. vietos (3 val. 11 min. Lietuvos) laiku, kai šalia ugnikalnio buvo apie 50 žmonių. Anksčiau pareigūnai skelbė, kad ten buvo apie 100 žmonių. „Kai kurie iš tų žmonių buvo nugabenti į krantą, bet kažkiek saloje veikiausiai esančių šiuo metu laikomi dingusiais be žinios“, – sakoma policijos pranešime.
„Iš nugabentųjų į krantą mažiausiai vienas buvo kritiškai sužeistas“, – priduriama jame. Šv. Jono greitosios pagalbos tarnyba nurodė, kad galėjo būti sužeisti iki 20 asmenų, bet pabrėžė, kad medikai dar negrįžo iš įvykio vietos. „Pagalbos tarnybos šiuo metu kuo skubiausiai bando pargabenti tuos žmones iš salos į ligoninę gydymui“, – naujienų agentūrai AFP sakė Fakatanės merė Judy Turner.
 
Ypač būgštaujama dėl lankytojų grupės, kuri buvo pastebėta vaikščiojanti po kraterio dugną prieš pat išsiveržimą. Ugnikalnį filmuojančios kameros užfiksavo, kad keli žmonės vaikščiojo palei kraterį, tada jų transliuojamas vaizdas užtemo, o keliomis minutėmis vėliau ugnikalnis išsiveržė.
 
Nacionalinė nelaimių valdymo agentūra skelbė, kad išsiveržimas buvo „nestiprus“, bet ugnikalnio išmestas baltų pelenų stulpas buvo matyti iš toli. Įvykio vietoje matyti keli sraigtasparniai ir lėktuvai, žmonės iš Baltosios salos, apie 50 km nutolusios nuo vaizdingos Gausos įlankos, buvo plukdomi turistiniais laivais.
 
Vyriausybinė agentūra „GeoNet“ skelbia, kad šis ugnikalnis yra aktyviausias šalyje, o 70 proc. jo yra po vandeniu. Baltosios salos ugnikalnį kasmet aplanko apie 10 tūkst. žmonių.
 
Per kelis pastaruosius dešimtmečius jis buvo nekart išsiveržęs, pastarąjį kartą – 2016 metais. 2016-ųjų rugpjūtį Naujosios Zelandijos gynybos pajėgos nuskraidino į salą konteinerį, kur buvo įkurta avarinė slėptuvė.
  

Žymos: Naujoji Zelandija, ugnikalnis, ugnikalnio išsiveržimas, katastrof

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petras važiuoja su savo papūga į Italiją. Muitinėje tarnautojas praneša, kad už papūgą turi būti sumokėtas mokestis.
– Kokio dydžio tas mokestis? – klausia žmogelis.
– Priklauso nuo to, kokią papūgą vežatės: už gyvą teks sumokėti šimtą eurų, už iškamšą – tik penkis.
Į tai papūga vos girdimu balsu:
– Petrai, tik nepadaryk dabar kokios kvailystės...