Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

LRT ir Tiesa.com inf.   |   2017-01-10

Neišpildyti B. Obamos lūkesčiai

  
Neišpildyti B. Obamos lūkesčiai B. Obamai sunkiai sekėsi tvarkytis su užsienio politika.

Aštuonerių metų kadenciją baigiančiam Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Barackui Obamai, anot kai kurių politologų, nepavyko pateisinti visų sukeltų lūkesčių. Sunkumų kilo tiek bandant mažinti socialinę nelygybę, rasinį susipriešinimą, tiek ir užsienio politikoje.

Pasak Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) politologo, Rytų Europos studijų centro direktoriaus Lino Kojalos, vien tai, kad pažadas išvesti karius iš Afganistano taip ir nebuvo įgyvendintas, yra pavyzdys, kad B. Obamos užsienio politika nebuvo labai sėkminga. Sudėtingi santykiai išlieka ir su Vladimiro Putino vadovaujama Rusija.
 
„Šiandien kalbame apie santykius, kurie prilyginami Šaltajam karui. Pirmiausia, be abejo, dėl to, kas įvyko Rytų Ukrainoje, vėliau Sirijoje, kituose regionuose. Kitaip tariant, ambicijos, kad vis tik galėsime susikalbėti, rasime bendrą kalbą ir ekonomika pirmiausia skatins mūsų bendradarbiavimą, nebuvo pateisintos. Geras pavyzdys yra amerikiečių technika – 2013 metais ji iškeliavo iš Europos būtent B. Obamos sprendimu, o dabar, besibaigiant jo kadencijai, jis priverstas ją grąžinti atgal“, – LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė politologas.
 
 
Anot L. Kojalos, susirūpinimą kelia B. Obamos valdymo periodu išaugusi rasinė neapykanta, ginklų laikymo teisės problemos. Socialinė atskirtis taip pat išlieka didelė, nors mažinti šią nelygybę buvo vienas iš pagrindinių B. Obamos pažadų.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ką daro lietuvis, kai Lietuvos futbolo rinktinė tampa Europos čempione?
– Išjungia kompiuterinį žaidimą ir eina miegoti.