Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Daily Mail   |   2015-05-05

Nelegaliai žmones gabenantys nusikaltėliai tempų nelėtina

  
Nelegaliai žmones gabenantys nusikaltėliai tempų nelėtina Nelegalai plūsta į Italijos salas. Viena jų – Sicilija.
Vien per pirmąjį gegužės savaitgalį iš vandens buvo ištraukti beveik septyni tūkstančiai žmonių.

Viduržemio jūroje įvyko dar viena skaudi nelaimė. Jūroje iš Libijos į Siciliją gumine valtimi plaukiantysmigrantai pradėjo skęsti prie jų pratėjus prekybiniam laivui. Tikslus aukų skaičius kol kas nėra žinomas, bet manoma, kad jų gali būti dešimtys. Mat išgyvenusieji pasakojo matę vandenyje daugybę žmonių, kurie nesugebėjo plaukti.

Kaip pranešė „The Daily Mail“, manoma, kad nelaimė įvyko sekmadienį, atviroje jūroje. Nemažai žmonių gelbėtojai spėjo gyvus ištraukti iš vandens, tačiau, palyginus, su aukų skaičiumi, tai maža paguoda. Remiantis žiniasklaidos duomenimis, vien per pirmąjį gegužės savaitgalį iš vandens buvo ištraukti beveik septyni tūkstančiai žmonių. Visi jie – bėgliai iš Afrikos, kuriuos į Europą gabeno 34 laivais.
Gelbėtojai dirba be poilsio, savo įgulas į pagalbą Maltai, Italijai ir kitoms Viduržemio jūros regiono šalims atsiuntė Norvegija ir kitos Europos šalys. Taip tikimasi išgelbėti kuo daugiau žmonių gyvybių.
 
Politikai labiausiai baiminasi to, kad nelegalų, į Europą plaukiančių iš Šiaurės Afrikos neatgraso ir tai, kad jie puikiai žino, jog šansai gyviems pasiekti krantą nėra labai dideli.
 
Šie skurdo ir karų nualintose šiaurės Afrikos valstybėse sumoka didelius pinigus nelegalus gabenantiems nusikaltėliams, kurie pažada jiems geresnį rytojų Europos Sąjungos (ES) šalyse.
 
Skaičiuojama, kad šiais metais Viduržemio jūroje jau žuvo virš 1700 migrantų – tai 30 kartų daugiau nei per tą patį laikotarpį 2014 metais. Viena didžiausių tragedijų įvyko balandį, kai nuskendo perpildytas žvejybinis laisvas, o kartu su juo ir 800 žmonių.
 
  

Žymos: Nelegalūs imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Koks tavo intelekto indeksas?
– Tiksliai nežinau... Pragyvenimui pakanka...