Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-01-27

Nėščioms moterims siaubą keliantis virusas jau Europoje

  
Nėščioms moterims siaubą keliantis virusas jau Europoje
© Wikipedia.org
Pagrindiniai Zika viruso nešiotojai yra uodai.
Remiantis pateiktais duomenimis, Brazilijoje šiuo metu yra Zika viruso protrūkis.

Zika virusas iki šiol siaubą varė tik nuo Europos nutolousios Brazilijos gyventojams, tačiau pirmasis susirgęs šiuo virusu jau užregistruotas Danijoje, taigi ir Europoje. Zika pirmiausia sėja paniką tarp tėvų. Jis ypač pavojingas nėščioms moterims.

Danijos Orhuso mieste į medikų rankas pakliuvo pacientas, kuris yra užsikrėtęs pavojinguoju virusu. Amens tapatybė neatskleidžiama. Žinoma tik tiek, kad žmogus lankėsi Vidurio ir Pietų Amerikoje, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.
Pagrindiniai Zika viruso simptomai – karščiavimas ir bėrimas. Šie du negalavimai kamavo visas nėščias moteris, kurios pagimdė apsigimusius kūdikius. Dar kitų neštumas baigėsi persileidimu.
 
Medikų teigimu, virusas pažeidžia dar negimusių vaikų smgenis ir jiems gimus diagnozuojama mikrocefalija. Dėl šio apsigimimo kenčiantys kūdikiai gimsta su nenormaliai maža kaukole ir mažesniais nei įprasta smegenimis, nors kitos jų kūno dalys yra normalaus dydžio. Dažnai kartu būna įgimta ir silpnaprotystė.
 
Pagrindiniai viruso nešiotojai yra uodai. Nėščioms ir planuojančioms moterims patariama neplanuoti kelionių į šalis, kurios yra užregistruotų Zika viruso atvejų.
 
Remiantis pateiktais duomenimis, Brazilijoje šiuo metu yra Zika viruso protrūkis. Štai 2010-2014 metais šalyje vidutiniškai būdavo užregistruojama iki 200 ligos atvejų, o per praėjusius metus šis skaičius ypatingai išaugo ir susirgimų skaičius vir6ijo 1200.
 
  

Žymos: Danija, Brazilija, Zika virusas, apsigimimai, nėštumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gyvenimo aprašymo skiltyje „šeiminė padėtis“ Jonas visada rašydavo: „Be išeities“...