Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Mirror.co.uk   |   2019-05-31

Norite priedo prie atlyginimo – į darbą ateikite su sijonu: Rusijos įmonėje surengta akcija sulaukė kritikos

  
Norite priedo prie atlyginimo – į darbą ateikite su sijonu: Rusijos įmonėje surengta akcija sulaukė kritikos
© Pixabay.com

Socialiniuose tinkluose vienos įmonės elgesys sulaukė itin nemalonių apibūdinimų – „šlykštus“, „seksistinis“, „diskriminuojantis“ ir net „baudžiamas“. Tačiau Rusijos aliuminio gamyklos „Tatprof“ atstovai tokį savo sprendimą gina ir nė neketina atsisakyti. „Moteriškumo maratoną“ pradėjusi įmonė savo darbuotojoms moterims žada papildomus priedus prie atlygio, jei į darbą jos ateis apsirengusios tam tikrais drabužiais.

Toms, kurios nori prie atlyginimo prisidurti papildomą 100 rublių (maždaug 1,38 euro), galioja kelios taisyklės. Į darbovietę jos privalo ateiti su sijonu, „ne ilgesniu, nei 5 cm virš kelių“, o kaip įrodymą turi atsiųsti nuotrauką, kurioje jos įamžintos tokią aprangą dėvinčios darbovietėje.
Socialiniame tinkle „Twitter“ toks įmonės „paskatinimas“ savo darbuotojoms sukėlė itin didžiulę pasipiktinimo bangą.
 
„Oho… Trumpai tariant, viršininkai rado būdą, kaip pasinaudoti moterimis ir darbo metu žiopsoti į jų nuotraukas“, – rašė viena internautė.
 
„Dabar 2019-ieji, bet vyksta štai tokie dalykai“, – teigė kita.
 
Įmonės atstovas radijo stoties „Gavarit Maskva“ eteryje gynėsi, kad tokia akcija tikrai nėra seksistinė ir joje sudalyvavo jau daugiau nei 60 moterų.
 
„Norėjome šiek tiek praskaidrinti darbo dieną. 70 proc. mūsų komandos sudaro vyrai, o tokios kampanijos leidžia atsipalaiduoti, pailsėti. Be to, tai gera proga suvienyti darbuotojus. Daugelis moterų į darbą ateina vilkėdamos kelnes, tad tikimės, kad ši kampanija padės moterims pasijusti labiau moteriškomis ir žavinčiomis, paskatinant jas užsisegti sijoną“, – sakė jis.
 
Kampanijos metu bus surengta ir daugiau „moteriškumą skatinančių“ renginių, pavyzdžiui, greičiausios virtinių gamintojos konkursas. Tuo tarpu vyrai dalyvaus prisitraukimų varžybose.
Darbuotoja Anastasija iš įmonės kultūros departamento tikino, kad tokią idėją sugalvojo „Tatprof“ vadovas Sergėjus Rachkovas.
 
„Jam tai labai rūpi – lyčių vaidmenų įvairovė. Jis labai nori išlaikyti moteriškumo esenciją kiekvienoje įmonės darbuotojoje, kad jaunos moterys nevaikščiotų su vyriškomis šukuosenomis, nemūvėtų kelnių, aktyviau užsiimtų rankdarbiais, visą savo šilumą atiduotų vaikų auginimui“, – sakė moteris „Business Online“.
 
Kaip tokį įmonės elgesį vertinate jūs?
 
  

Žymos: Rusija, Darbas, seksistinis elgesys, moterų diskriminacija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pareina Petriukas iš mokyklos ir sako mamai:
– Aš tau suskaičiuosiu iki dešimt, gerai?
– Na, skaičiuok...
– 1 3 4 5 6 7 8 9 10.
– O kur dvejetas? – klausia mama.
– Pažymių knygutėje...