Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-09-16

Norvegai nori sekti savo vaikus

  
Norvegai nori sekti savo vaikus
© Flickr.com
Tėvai prie vaikų planšetinių kompiuterių norėtų pritaisyti sekimo įrenginius.

Norvegijoje gyvenantys tėvai, kurie augina mažamečius vaikus, norėtų visuomet žinoti, kur jie yra ir ką veikia bei su kuo bendrauja virtualiame pasaulyje. Net šeši iš dešimties tėvų pareiškė, kad norėtų prie savo vaiko planšetės pritaisyti sekimo prietaisą, kurio dėka jie viesuomet matytų, kur yra atžala, pranešė portalas thelocal.no.

Prietaisas taip pat siųstų ir pavojaus siganalą, jeigu vaikas atsidurtų teritorijoje, kurioje, tėvų nuomone, neturėtų būti. Kadangi sekimo aparatas būtų prijungtas prie planšetės, tėvai be didesnių kliūčių taip pat galėtų sužinoti su kuo bendrauja ir apie ką kalbasi jų vaikai internete.
Toks tėvų noras greičiausiai nesužavėjo ne tik jų atžalų, bet sulaukė nepritarimo ir iš Norvegijos duomenų apsaugos tarnybos. Jos atstovai išreiškė susirūpinimą vaikų teisėmis ir kad toks prietaisas pažeistų vaikų privatumą.
 
Vaikų teisių gynėjai tvirtina, kad Jungtinių Tautų (JT) konvencijoje aiškiai parašyta, jog vaikai turi teisę į privatumą ir jis jiems yra toks pats svarbus, kaip ir suaugusiems.
 
Naujoji sekimo sistema ir mobilioji programėlė „atsidurtų“ pilkojoje zonoje, kurios niekas nekontroliuoja. Mat sekimo prietaisas gali būti įtaisytas ir be sekamojo žinios.
 
Sekti ir stebėti savo vaikų nenorėtų tik dešimt procentų visų apklausoje dalyvavusių tėvų.
 
  

Žymos: Norvegija, Vaikai, Planšetiniai kompiuteriai, planšetės, sekimas, teisės, privatumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vieną vakarą išgėręs elgeta ėjo pro kapines ir įkrito į iškastą duobę.
Kitą rytą pro tą duobę ėjo kitas pagiringas vyriškis, pamatė tą elgetą ir sako:
– Ar tau viskas gerai?
– Gerai, tik šalta.
– Tai kodėl tada atsikasei?