Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2013-12-27

Norvegija: Nuomininkas moka pinigus ir turi daugiau teisių

  
Norvegija: Nuomininkas moka pinigus ir turi daugiau teisių Dviejų miegamųjų buto nuoma Osle viršija pusantro tūkstančio svarų sterlingų.

Norvegija – viena tų šalių, apie kurias kalbant visuomet paminimas labai brangus pragyvenimas. Tačiau nepaisant labai aukštų kainų, taip pat ir nekilnojamojo turto (NT), čia daugiausiai Europoje žmonių gyvena nuosavuose, o ne nuomojamuose būstuose. Remiantis portalo thelocal.no ir Tarptautinio valiutos fondo pateiktais duomenimis, net 80 proc. Norvegijos gyventojų mano, kad pirkti labai brangų būstą yra geriau, nei nuomotis.

 Prie tokio požiūrio ir statistikos, žinoma, prisidėjusi Norvegijos Vyriausybė. Vienas valdžios tikslų jau daugelį metų – kad kuo daugiau žmonių turėtų nuosavą būstą. Nepaisant to, nuoma čia taip pat populiari, ypač tarp užsieniečių. Ir nuomininkas Norvegijoje turi daugiau teisių nei bet kurioje kitoje Europos valstybėje.
 
Būsto savininkas privalo nuomoti būstą mažiausiai trejų metų laikotarpiui, tuo tarpu nuomininkas sutartį gali nutraukti bet kada, iš anksto nepranešęs. Vienintelė sąlyga, kad apie savo sprendimą nuomininkas būsto savininką turi informuoti raštu.
 
Nuomojamo būsto kaina turi atitikti pragyvenimo lygį ir fiksuojama mažiausiai trejų metų laikotarpiui. Nuomos kainos, žinoma, priklauso nuo to, kuriame regione būstas nuomojamas. Bene didžiausios kainos, tradiciškai, sostinėje Osle. Brangiausiai (skaičiuojant vidutinę vieno kvadrato kainą) kainuoja maži butai, tokie čia ypač populiarūs tarp vienišų dirbančių užsieniečių ir studentų, kurių Osle tikrai netrūksta.
 
Vidutiniškai būstas kainuoja apie tūkstantį svarų, tačiau kainos nuolat auga. Skaičiuojama, kad 2012–2013 metais jos šoktelėjo 0,8 proc. Dviejų miegamųjų butas, kurio plotas 70 kv. metrų, Norvegijos sostinėje, jaukiame ir saugiame rajone, per mėnesį atsieis apie 1,6 tūkst. svarų.
 
Kartais į nuomos kainą jau būna įtraukti mokesčiai už elektrą ir šildymą, kuris Norvegijoje išjungiamas gegužės mėnesį ir vėl įjungiamas rugsėjį, nepriklausomai nuo to, kokia temperatūra tuo metu. Nuomos mokestis mokamas vieną kartą per mėnesį, į priekį. Taip pat sumokamas ir užstatas, kuris pervedamas į atskirą sąskaitą ir yra grąžinamas, jeigu butui nepadaryta žalos.
 
Nuomos sutartį sudaryti nėra sudėtinga ir labai brangu. Paprastai tai padaro nuomos biuras.
 
  

Žymos: Norvegija, Nekilnojamas turtas, Nuoma,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras grįžta iš darbo pavargęs namo... Nueina į virtuvę, o ant stalo raštelis: „Brangusis, išėjau pas draugę, vakarienei žuvis, meškerė spintoje…“