Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-04-25

Norvegijos pasiūlymas pabėgėliams: sumokėsime, kad išvyktumėte

  
Norvegijos pasiūlymas pabėgėliams: sumokėsime, kad išvyktumėte
© Flickr.com
Norvegai moka solidžias išmokas savanoriškai iš šalies išvykstantiems pabėgėliams.
Iš viso į Norvegiją atvykę pabėgėliai vien už tai, kad sutiks savanoriškai, nieko nelaukdami, palikti šalį, gaus 3600 svarų.

Norvegai ėmėsi naujos taktikos norėdami sumažinti pabėgėlių skaičių šalyje. Jie siūlo sumokėti po daugiau nei 800 svarų premiją kiekvienam, kuris sutiks savanoriškai išvykti iš Norvegijos. Tokią žinią šią savaitę išplatino Norvegijos Imigracijos direktoratas.

Teigiama, kad tokia išmoka, arba premija, kaip ją pavadino direktorato atstovai, bus skiriama pirmiems 500 pabėgėlių. Iki šiol Norvegijos pareigūnai skelbė, jog visiems sutikusiems grįžti į gimtines mokama po 1600 svarų.
Taigi iš viso į Norvegiją atvykę pabėgėliai vien už tai, kad sutiks savanoriškai, nieko nelaukdami, palikti šalį, gaus 3600 svarų.
 
Už premijas pasisakė ir Integracijos ministrė Silvija Listhaug. „Turime ieškoti įvairių išeičių, kurios paskatintų pabėgėlius išvykti į savo gimtąsias šalis ir kuo greičiau. Mokėdami pinigus išvykstantiems, mes sutaupysime gerokai daugiau, nes išlaikyti žmones, gyvenančius pabėgėlių centruose, yra labai brangu“, - sakė politikė, kurią citavo portalas thelocal.no.
 
Skaičiuojama, kad du vaikus turinti pabėgėlių šeima iš Norvegijos valstybinių institucijų gali gauti 6700 svarų sterlingų išmoką, neskaičiuojant kelionės išlaidų, kurias padengia šalies vyriausybė.
 
Kaip tvirtino už imigraciją atsakingos Norvegijos institucijos, išmokų politika pasiteisina. Pastarosiomis savaitėmis norinčiųjų išvykti daugėja ypač sparčiai. Pabėgėliai noriai priima išmokas ir sutinka palikti Norvegiją. Daugelis jų supranta, kad ypač sugriežtinus taisykles pabėgėlio statusą gauti pavyks toli gražu ne visiems.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Išmokos, pabėgėliai, premijos, pinigai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Viename prekybos centre močiutė prie žuvies skyriaus apžiūrinėja akvariumą su gyvomis žuvimis.
– Ar šviežios? – klausia pardavėjos.
– Žinoma, močiute, taigi matote, kad juda...
– Aš irgi dar judu, – atšovė močiutė.