Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BBC ir Tiesa.com inf.   |   2011-07-22

Norvegijos sostinėje – galingas sprogimas ir žmonių žudynės (atnaujinta, video)

  
Norvegijos sostinėje – galingas sprogimas ir žmonių žudynės (atnaujinta, video) Norvegijos centre - daug nuolaužų ir stiklo šukių.

Oslo centrą penktadienį sukrėtė du išpuoliai. Miesto centre buvo susprogdintas galingas užtaisas, o Leiboristų partijos jaunimo stovykloje užpuolikas šaudė į žmones. Per išpuolius iš viso žuvo net 93 žmonės. Sulaikytas įtariamasis - 32 metų šviesiaplaukis norvegas Andersas Behringas Breivikas.

Sprogimas apgadino ir premjero Jenso Stoltenbergo biurą, ministras pirmininkas nenukentėjo. Vyriausybės vadovas situaciją šalyje pavadino „labai rimta“.
Liudininkai pranešė, kad saloje į premjero partijos jaunimą šaudė policininko uniformą vilkėjęs vyras. Jis buvo sulaikytas nepraėjus nė kelioms valandoms po išpuolio. Pareigūnai jį susiejo ir su sprogdinimu miesto centre. Prieš išpuolį internete jis kunkuliavo neapykanta musulmonams ir žadėjo sukrėtimą visuomenei, tačiau kodėl jis puolė žudyti norvegų, lieka neaišku. Policija teigia, kad jis labai kruopščiai ir ilgai ruošėsi šiam kraupiam išpuoliui.
 
Iškart po sprogimo saugumo pajėgos uždarė visus kelius prie Oslo, mieste sutriko telefono ryšys. Sprogimas buvo itin galingas – jo garsas buvo girdėti toli už sostinės.
 
Oslo centrinėje dalyje buvo daug nuolaužų, stiklo šukių. Pareigūnai evakavo žmones iš nelaimės vietos, nes buvo baiminamasi dar vieno sprogimo.
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Antanai, ar man ši beretė tinka?

– Brangioji, aš tau pasakysiu tiesiai: tau jau viskas tinka!