Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   “Aftenposten”   |   2015-09-01

Norvegų požiūris: nori priimti daugiau pabėgėlių nei valdžia leidžia

  
Norvegų požiūris: nori priimti daugiau pabėgėlių nei valdžia leidžia
© Wikimedia.org
Norvegai pabėgeliams aukoja maistą, drabužius ir vaikiškus žaislus.
Norvegija priims beveik 10 tūkst. pabėgelių, daugiau kaip 4 tūkst. jau atvyko į šalį.

Dauguma norvegų neprieštarauja 8000 pabėgelių iš Sirijos atvykimui, o dalis net mano, kad turtinga šalis turėtų priimti daugiau žmonių. Ši reprezentatyvi apklausa siunčia stiprų signalą politikams, trypčiojantiems dėl svaresnio indėlio sprendžiant didžiausią XXI a. karinio konflikto sukeltą humanitarinę krizę.

 

Norvegai taip pat labai aktyviai reiškia paramą savanoriams, padedantiems pabėgeliams ir aukoja maistą, drabužius bei finansiškai remia migrantams talkinančioms organizacijoms.
Apklausą atliko bendrovė “Respons” laikraščio “Aftenposten” užsakymu. Ji atskleidė, kad 63 proc. norvegų pritaria parlamento sprendimui įsileisti 8000 pabėgelių iš Sirijos. Ketvirtadalis apklaustųjų tam nepritaria, o 12 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
 
Tyrimas atliktas tuo metu, kai 14 tūkst. Norvegijos gyventojų savanoriams perdavė maisto, drabužių, vaikiškų žaislų. Ši gerumo akcija sulaukė itin didelio palaikymo socialiniuose tinkluose. “Žinoma, kad mes norime prisidėti”, - sakė Osle esančio restorano, turinčio dvi “Michelin” žvaigždes, vadovas Esben Holmboe Bang. Jis prieglobsčio prašytojams maistą atneša tiesiai iš restorano virtuvės.
 
Prisidedant municipalinei valdžiai, Norvegija priims beveik 10 tūkst. pabėgelių, daugiau kaip 4 tūkst. jau atvyko į šalį.
 

 

 

 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sūnus prašo tėvą:
– Ar galėtum man šiam vakarui paskolinti mašiną?
Tėvas sūnui:
– O tai kam tau tada kojos?
– Viena – stabdžiams spausti, kita – greičio pedalui.