Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2019-04-17

Notre Dame bus uždaryta iki 6 metų, galima gaisro priežastis - trumpas jungimas

  
Notre Dame bus uždaryta iki 6 metų, galima gaisro priežastis - trumpas jungimas
© Tiesa.com fotomontažas

Prancūzų tyrėjai tiria kelias versijas dėl galimų gaisro Paryžiaus Dievo Motinos katedroje priežasčių, tarp kurių yra trumpojo jungimo versija, remdamasis apie tyrimą informuotu šaltiniu trečiadienį pranešė laikraštis „Le Parisien“. Gaisro nuniokotos Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedros rektorius trečiadienį nurodė, kad šis daugybę turistų pritraukdavęs gotikos šedevras gali likti uždarytas iki šešerių metų.

„Viena iš tyrėjų tiriamų versijų yra ta, kad gaisras kilo dėl elektros (instaliacijos) problemų“, – rašė laikraštis.
Šaltinis paaiškino, kad „galėjo įvykti trumpasis jungimas“, ir sakė, kad tyrėjams kyla klausimų dėl „kėlimo mechanizmų“, naudotų vykdant restauravimo darbus.
 
Antradienį statybos kompanijos „Europe Echafaudage“, dalyvavusios restauruojant katedrą, atstovai pareiškė, kad vykdant šiuos darbus buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų.
 
„Visos saugumo priemonės ir procedūros buvo vykdomos“, – sakė atstovas Julienas Le Bras, kurį citavo televizija BFM. Būtent jo kompanija buvo atsakinga už pastolių restauravimo darbams įrengimą.
 
Viena versijų yra, kad pirmadienio gaisras, nuniokojęs Dievo Motinos katedrą, prasidėjo nuo pastolių, įrengtų virš stogo.
 
Per gaisrą nugriuvo Prancūzijos sostinės simboliu laikomos katedros smailė, įgriuvo stogas. Šventovė – vienas garsiausių Europos paminklų – buvo statoma Paryžiaus vyskupo Maurice'o de Sully iniciatyva nuo 1163 iki 1345 metų.
 
XIX amžiuje gotikinė katedra buvo restauruota: sutvarkytos skulptūros, nukentėjusios per Prancūzijos revoliuciją, pastatyta nauja smailė.
Kasmet Victoro Hugo aprašytoje Paryžiaus Dievo Motinos katedroje apsilankydavo apie 13 mln. žmonių.
 
Kalbėdamasis su vietos verslo įmonių savininkais vyskupas Patrickas Chauvet pripažino, kad katedra gali likti uždaryta 5–6 metus.
 
P. Chauvet nurodė, kad „vienas katedros segmentas buvo smarkiai susilpnintas“ gaisro, bet nepatikslino, kuri statinio dalis buvo apgadinta.
 
Vyskupas pridūrė, kad kol kas neaišku, kuo artimiausiu metu galėtų užsiimti 67 katedros darbuotojai.
  

Žymos: Paryžius, Dievo motinos katedra, Notre Dame, Paryžiaus Dievo Motinos katedra, gaisras paryžiuje, gaisro priežastis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?