Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-10-06

Nuo viršvalandžių mirė darbuotoja

  
Nuo viršvalandžių mirė darbuotoja Jaunos žurnalistės jos mirties priežastis – per didelis darbo krūvis.
Šis atvejis dar labiau išryškina Japonijoje opią problemą – per didelį darbuotojų pasinėrimą į savo darbą, kai kada atvedantį iki mirties.

Japonijos viena darbuotoja mirė sustojus širdžiai. Kaip vėliau paaiškėjo, jauna mergina mirė po to, kai dirbdama žurnaliste per mėnesį dirbo 159 valandas viršvalandžių. Paaiškėjus mirties priežasčiai, Japonijos visuomeninis transliuotojas pasižadėjo imtis keisti kompanijos darbo kultūrą.

Transliuotojui NHK Tokijuje dirbusi 31 metų politikos apžvalgininkė Miwa Sado 2013 metų liepą buvo rasta negyva savo lovoje, esą sugniaužusi rankoje mobilųjį telefoną.
Po metų Japonijos pareigūnai nurodė, kad jos mirties priežastis – per didelis darbo krūvis. Mėnesį prieš savo mirtį moteris turėjo tik du laisvadienius.
 
Praėjus ketveriems metams po jos mirties ir M.Sado tėvams spaudžiant transliuotoją imtis veiksmų, kad nenutiktų daugiau panašių nelaimių, NHK galiausiai paviešino informaciją apie šį incidentą.
 
Šis atvejis dar labiau išryškina Japonijoje opią problemą – per didelį darbuotojų pasinėrimą į savo darbą, kai kada atvedantį iki mirties. Mirtis nuo per didelio darbo krūvio šalyje netgi turi savą pavadinimą – karoshi.
 
NHK jau seniai kritikuodavo tokią darbo kultūrą šalyje, todėl pastarasis incidentas bendrovei yra ypač apmaudus.
 
2013 metų birželį M.Sato rašė apie Tokijo asamblėjos rinkimus, o kitą mėnesį – apie rinkimus į parlamento aukštuosius rūmus. Po jų praėjus trims dienoms reporterė mirė.
 
„Mano drasko širdį, kai pagalvoju, kad paskutinėmis gyvenimo akimirkomis ji galbūt norėjo paskambinti man, – dienraščiui „Asahi“ sakė moters motina. – Miwos nebėra, ir aš jaučiuosi, tarsi būčiau netekusi pusės kūno. Likusį savo gyvenimą nebegalėsiu iš tikrųjų būti laiminga.“
Šis įvykis sukrėtė šalį, nes NHK aktyviai praneša apie panašias tragedijas kitose įmonėse: pavyzdžiui, kai 2015 metais didžiulėje reklamos agentūroje „Dentsu“ nusižudė jauna moteris, per mėnesį pradirbusi daugiau kaip 100 valandų viršvalandžių.
 
NHK vadovas prižadėjo pagerinti darbo sąlygas kompanijoje.
 
„Liūdime, kad praradome puikią reporterę, ir rimtai vertiname faktą, kad jos mirties priežastis susijusi su darbu“, – ketvirtadienį sakė kompanijos prezidentas Ryoichi Ueda.
 
„Toliau bendradarbiaudami su moters tėvais sieksime reformų“, – žurnalistams sakė R.Ueda.
 
 
  

Žymos: Mirtis, Darbas, Japonija, viršvalandžiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš savo močiutei daviau paragauti energetinio gėrimo.
– Na, ir kaip?
– Nieko, išėjo nusipirkti pieno... Iš Klaipėdos į Kauną!