Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengta pagal užsienio ir Lietuvos spaudą   |   2011-05-02

Osama sunaikintas, terorizmas – ne

  
Osama sunaikintas, terorizmas – ne

Sekmadienio pavakarę JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė, jog teisingumas triumfavo – per specialiąją operaciją Pakistano mieste Abotabade buvo nukautas teroristų tinklo „Al Qaeda“ lyderis Osama bin Ladenas.

Kaip tvirtino JAV prezidentas, Osama bin Ladenas buvo nukautas per susišaudymą gegužės 1 dieną. Operacijoje dalyvavo nedidelė amerikiečių specialiųjų pajėgų grupė. Niekas iš amerikiečių nenukentėjo. B. Obama taip pat patikslino, kad O. bin Ladeno pėdsakus pavyko aptikti 2010 metų rugpjūtį, tačiau tiksli jo buvimo vieta paaiškėjo tik praėjusią savaitę.
Nors abejonių nėra, oficiali DNR ekspertizė, kuria siekiama patvirtinti O. bin Ladeno asmenybę, bus atlikta per kelias dienas.
 
Pakistano specialiosios tarnybos sulaikė ir šešis „Al Qaedos“ lyderio Osamos bin Ladeno vaikus bei dvi jo žmonas. Jie buvo suimti kalnuotoje vietovėje, esančioje už 60 km nuo Islamabado.
 
Be to, buvo nukautas teroristų lyderiui artimas kurjeris, jo brolis ir moteris, kuria buvo pasinaudota kaip gyvuoju skydu.
 
Žinia apie labiausiai ieškomo teroristo Osamos bin Ladeno žūtį atpigino naftą, kėlė akcijų rinkas, JAV dolerio kursą. Tačiau valstybės perspėjamos neatsipalaiduoti dėl teroro grėsmių.
Vakarų šalių lyderiai, sveikinantys JAV operaciją, per kurią buvo nukautas teroristinės organizacijos „Al Qaeda“ įkūrėjas ir lyderis O. bin Ladenas, primena, kad kova su terorizmu dar nebaigta, užsimenama apie galimas atsakomąsias keršto akcijas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas varto receptų knygą. Susiraukia ir sako mamai:
– Bloga knyga...
– Kodėl?
– Nes visi receptai prasideda žodžiais „Paimkite švarų indą...“