Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-06-23

Pabėgėliai Europoje: vieni gelbėja, kiti atsikrato

  
Pabėgėliai Europoje: vieni gelbėja, kiti atsikrato
© U.S Coast Guard nuotr.
Europoje neseniai įsiplieskė naujas ginčas dėl imigracijos, Italijai šį mėnesį neleidus prisišvartuoti savo uostuose gelbėtojų laivui su 629 migrantais

Europoje vėl įsiplieskiant naujai migrantų krizei kelios žemyno valstybės nutarė nepriimti nelauktų atvykėlių, nors šie ir toliau čia plūsta.

Čekija pasiruošusi nebeįsileisti migrantų, jeigu tą patį pradės daryti Berlynas ir Viena, penktadienį pareiškė čekų premjeras Andrejus Babišas.
Vokietijos vidaus reikalų ministras Horst’as Seehofer’is anksčiau paskelbė kanclerei Angelai Merkel ultimatumą – per dvi savaites pasiekti su kitomis ES šalimis susitarimą, kuris leistų pažaboti atvykėlių srautą. Ministras įspėjo, kad priešingu atveju įsakys pasieniečiams nebeįsileisti migrantų.
 
„Galime numatyti, kad Austrija imsis tokių pat veiksmų. Šiuo atveju tą patį padarysime ir mes“, – žurnalistams sakė A. Babišas.
 
„Tuo atveju Čekijos sienos kirtimo punktus stebės policija. Taip pat turime atsarginį planą, pagal kurį būtų dislokuota muitinės pareigūnų ir galbūt kariuomenė“, – pridūrė jis.
 
Europoje neseniai įsiplieskė naujas ginčas dėl imigracijos, Italijai šį mėnesį neleidus prisišvartuoti savo uostuose gelbėtojų laivui su 629 migrantais.
 
Naujoji populistų vyriausybė Romoje kaltina kitas ES valstybės užkrovus Italijai milžinišką iš Afrikos per Viduržemio jūrą plūstančių migrantų naštą.
 
Tuo tarpu konteinerių laivybos bendrovė „Danish Maersk Line“ šeštadienį pranešė, kad vienas jos laivų prie Italijos pietinių krantų išgelbėjo 113 migrantų, tą pačią dieną iš viso 418 migrantų buvo išgelbėti per tris operacijas netoli Ispanijos krantų, o penktadienį prie Libijos pakrantės žuvo penki migrantai, bandę Viduržemio jūra nuplaukti į Europą, o dar 200 žmonių buvo išgelbėti, šeštadienį pranešė šalies karinės jūrų pajėgos.
  

Žymos: Europa, Migrantai, pabėgėliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi mama ir dukra:
– Mama, turiu tau naujieną...
– Gal gavai 10 iš matematikos kontrolinio?
– Mama, sakiau naujieną, o ne stebuklą.