Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-10-10

Pasaulis – ant pavojingos ribos

  
Pasaulis – ant pavojingos ribos
© Flickr.com
85-erių Michailas Gorbačiovas įsitikinęs, kad JAV ir Rusija turi kuo greičiau atnaujinti dialogą.
„Nenorėčiau teikti konkrečių pasiūlymų, bet noriu pasakyti: reikia sustoti. Mums reikia atnaujinti dialogą. Jo sustabdymas buvo didžiausia klaida“.

Michailas Gorbačiovas, buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas, įsitikinęs, kad pasaulis balansuoja ant pavojingos ribos. Jis tai pareiškė kalbėdamas su “RIA Novosti” žurnalistais apie tarp JAV ir Rusijos santykius.

Rusijos ir JAV santykiai ypatingai komplikavosi prasidėjus kariniam konfliktui Ukrainoje. Apžvalgininkai vieningi – dviejų galingų valstybių grįžo š Raltojo karo laikus. Dabar jie dar labiau įtempti, nes JAV nutraukė derybas su Rusija dėl karinio ariantis dėl ugnies nutraukimo karo siaubiamoje Sirijoje.
„Manau, pasaulis priėjo labai pavojingą ribą“, - kalbėdamas apie pašlijusius Rusijos ir JAV santykius sakė M. Gorbačiovas.
 
Jis teigė negalintis patarti, kaip tuos santykius būtų galima sureguliuoti, tačiau tvirtino, kad reikia sėsti prie vieno stalo: „Nenorėčiau teikti konkrečių pasiūlymų, bet noriu pasakyti: reikia sustoti. Mums reikia atnaujinti dialogą. Jo sustabdymas buvo didžiausia klaida“.
 
Jis taip pat pridūrė, kad dabar reikia visą dėmesį sutelkti į kovą su terorizmu, branduolinį nusiginklavimą ir ekologinių katastrfoų prevenciją.
 
Būdamas Sovietų Sąjungos prezidentu M. Gorbačiovas dėjo visas pastangas, kad baigtųsi tarp Vakarų ir sovietų vykęs Šaltasis karas.
 
 
  

Žymos: JAV, Rusija, Karas, Sirija, Sovietų Sąjunga, Michailas Gorbačiovas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant uolos tupi erelis ir sėdi Kūlverstukas. Erelis klausia:
– Na, skrendam toliau?
– Palauk dar truputį, kol ausytės pailsės...