Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-11-15

Pasaulis išreiškė užuojautą Paryžiaus aukoms

  
Pasaulis išreiškė užuojautą Paryžiaus aukoms Eifelio bokštas aptemo, o žymiausi pasaulio pastatai nušvito Prancūzijos vėliavos spalvomis.

Penktadienį, lapkričio 13 d. pasaulį sukrėtusi Paryžiaus tragedija abejingų nepaliko. Žiaurios teroristinės atakos itin stipriai suvienijo pasaulio bendruomenę. Užuojauta Prancūzijai reiškiama įvairiausiais būdais – žmonės rinkosi į taikius protestus, degė žvakes, siuntė Prancūzijai savo maldas ir moralinį palaikymą.

Daugelio valstybių žymiausi pastatai nusidažė Prancūzijos vėliavos spalvomis, o pats Paryžius savo gedulą išreiškė aptemdant Eifelio bokšto šviesas. Jungtinės Amerikos Valstijos Prancūzijos vėliavos spalvomis įžiebė One World Observatory bei Empire State pastatus, Rio de Ženeiras mėlyna, balta bei raudona spalvomis nudažė Kristaus Atpirkėjo statulą, Anglija – Wembley stadiono arką, Kanada – Toronte esantį CN bokštą. Prie pasaulio reiškiamos užuojautos prisidėjo ir Lietuva. Vakar Prancūzijos vėliavos spalvomis švietė Vilniuje esantis Trijų Kryžių paminklas.
Žmonės savo liūdesį bei palaikymą Prancūzijai aktyviai reiškė socialiniuose tinklapiuose. Greitai į įvykius sureagavusi Facebook komanda siūlė vartotojams vieno mygtuko paspaudimu savo profilio nuotraukas nudažyti Prancūzijos vėliavos spalvomis. Internete žmonės taip pat dalinosi Prancūzijos ir taikos simbolių nuotraukomis, kurias žymėjo “PrayforParis”, “PeaceforParis” ir “WecryforParis” žymomis.
 
Trijų kryžių paminklas vilniuje apšviestas Prancūzijos vėliavos spalvomis. Trijų kryžių paminklas vilniuje apšviestas Prancūzijos vėliavos spalvomis.
 
Užuojautą Prancūzijai iškart po įvykių suskubo pareiškti kone visų valstybių vadovai, o Barackas Obama savo kalboje dėl pastarųjų įvykių pabrėžė, jog šis išpuolis buvo įvykdytas ne tik prieš Prancūziją, bet prieš visą žmoniją ir jos universalias vertybes. Paramą įvairių valstybių piliečiai reiškė uždegdami žvakutes prie Prancūzijos ambasadų. Ši paramos akcija buvo surengta ir Vilniuje.
 
„Šios didelės tragedijos akivaizdoje reiškiame nuoširdžią visų Lietuvos žmonių užuojautą aukų artimiesiems ir visiems Prancūzijos žmonėms. Buvome, esame ir būsime kartu su savo sąjungininke Prancūzija kovodami prieš terorizmą ir gindami mūsų tautas ir visą žmoniją vienijančias vertybes", - sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
San Franciskas San Franciskas
Rio de Žaneiras Rio de Žaneiras
Londonas Londonas
Šanchajus Šanchajus
Sidnėjus Sidnėjus
 
 
  

Žymos: Teroristinis išpuolis, Teroro ataka, Paryžius,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi draugės:
– Tavo jaunikis labai nekultūringas. Kol tu su juo kalbėjaisi, jis nusižiovavo 15 kartų.
– Jis nežiovavo, o bandė man atsakyti.