Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-02-12

Pasirašyta paliaubų Ukrainoje sutartis

  
Pasirašyta paliaubų Ukrainoje sutartis Po 15 val. trukusių derybų Minske Prancūzijos prezidentas skatina išlikti budriems.

Po ilgų diskusijų Minske pasiektas susitarimas dėl paliaubų Ukrainoje. Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai šiuo klausimu šiandien derėjosi Baltarusijos sostinėje.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas François Hollande‘as, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bei Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pripažino, kad derybos buvo įtemptos, tačiau bendras susitarimas, visgi buvo priimtas.
Susirinkime pasirašytame baigiamojo dokumento projekte numatyta, kad konflikto šalys turi nuo šeštadienio nutraukti ugnį, atitraukti sunkiąją ginkluotę ir nustatyti saugumo zoną. V. Putinas pareiškė, kad ilgiau nei 15 valandų vykusiose keturšalėse derybose pavyko susitarti dėl svarbiausių dalykų. A. Merkel bei F. Hollande‘as po susirinkimo nekomentavo derybų proceso ir baigties.
 
Ukrainos prezidentas P. Porošenka atvirai prabilo apie derybų metu Rusijos lyderio keltas sąlygas bei ultimatumus. Prezidentas pabrėžė, jog įsigaliojus paliauboms, per 19 dienų bus paleisti visi įkaitai.
Pasibaigus deryboms Minske, Prancūzijos prezidentas F. Hollande‘as baiminosi, kad taikos sutarties pasirašymas – dar ne viskas. „Kitos kelios valandos bus lemiamos, nes gali įvykti visko. Turime išlikti budrūs, išlaikyti spaudimą ir stumtis į priekį“, - Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos viršūnių susitikime sakė prezidentas.
 
 
 
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Angela Merkel, Vladimir Putin, Karas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasaulyje yra trijų tipų žmonės... Tie, kurie moka skaičiuoti, ir tie, kurie nemoka.