Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-03-18

Per parą į Graikiją atplaukė 670 pabėgėlių

  
Per parą į Graikiją atplaukė 670 pabėgėlių
© Wikimedia.org
Iš Graikijos į kitas Europos šalis šiuo metu trokšta išvykti mažiausiai 46 tūkst. pabėgėlių.
Per paskutines dvi savaites nelegaliai iš Turkijos į Graikiją atvykstančių imigrantų srautai vėl smarkiai išaugo.

Įtampa Graikijoje pasiekė piką – šaliai ne tik sunku susitvarkyti su laikinose stovyklose jau gyvenančiais pabėgėliais, tačiau dabar dar tenka ir vienai pačiai dorotis su vis augančiais atvykėlių srautais. Irakiečių, sirų ir pakistaniečių skaičius – kritinis.

Remiantis pateiktais duomenimis, šiuo metu šalyje susitelkė 46 tūkst. imigrantų minia. Tokia pabėgėlių armija susidarė neslūgstant naujų atvykėlių srautams ir Makedonijai uždarius sieną su graikais.
Nemaža dalis šių žmonių – virš 7 tūkst. laukia kelionės keltu iš Egėjo jūros salų į žemynę Graikiją. Dar 13 tūkst. pabėgėlių yra netoli sostinės Atėnų, o 12 tūkst. įsikūrę laikinoje Idomenio stovykloje, kur sąlygos ypatingai blogos. Tiesa, kai kuriems atvykėliams pasisekė labiau ir jie šiuo metu glaudžiasi Graikijos šiaurėje esančiose stovyklose.
 
Panašu, kad artimiausiu metu pabėgėlių srautai nemažės – per paskutines dvi savaites nelegaliai iš Turkijos į Graikiją atvykstančių imigrantų srautai vėl smarkiai išaugo.
 
Graikijos Krizės štabo duomenimis, kaip pranešė portalas lrytas.lt, per vieną parą, nuo ketvirtadienio iki penktaidenio, į Graikiją žmonių kontrabandininkai atgabeno 670 asmenų.
 
  

Žymos: Graikija, pabėgėliai, sirai, irakiečiai, Makedonija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Neturiu nei gėdos, nei sąžinės... Nieko nereikalingo!