Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2009-12-17

Pietų Amerika prieš JAV

  
 Pietų Amerika prieš JAV

Besibaigiant Pietų Amerikos šalių suvažiavimui, dar daugiau akmenų paleista į Baracko Obamos daržą. Bolivija kaltino JAV rėmus perversmą Hondūre, kai į valdžią atėjo buvęs šalies ministras pirmininkas. JAV itin aršiai kritikavo Venesuelos ir Kubos atstovai.

-align:justify;line-height:150%">Venesuelos vadovas Hugo Chavezas JAV prezidentą B. Obamą pavadino „Ponu Nobelio karo premijos“ nugalėtoju ir išjuokė JAV valstybės sekretorę Hilari Clinton už, anot jo, absurdiškus grasinimus. Tokio įvertinimo Clinton sulaukė už tai, kad įspėjo Venesuelą dėl bendradarbiavimo su Iranu. Chavezas teigė, kad ryšiai su šia valstybe nuo šiol tik stiprės. Galiausiai buvo aptarta Pietų Amerikos bendros valiutos idėja. Pietų Amerikos tautų sąjungos narės nori atsisakyti dolerio ir įsivesti bendrą valiutą.
 
Taip pat verta paminėti, kad itin antiamerikietiškų pažiūrų Chavezas pasirašė trijų milijardų dolerių vertės prekybos sutartį su Kuba. Bendradarbiavimo sutartis reiškia, kad Venesuela tapo artimiausia politine ir ekonomine komunistinės Kubos sąjungininke. Chavezas teigė susitikęs su buvusiu Kubos lyderiu Fideliu Kastro ir tikino, kad jų šalys privalo glaudžiai bendradarbiauti ir remti Pietų Amerikos tautų sąjungą. Antraip valdžią į savo rankas gali perimti jo taip nemėgstami amerikiečiai. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka dvi blondinės ir viena sako:
– Aš apgavau taksistą.
– Kaip? – klausia kita.
– Sumokėjau pinigus, bet nevažiavau.