Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-09-08

Po galingo žemės drebėjimo Meksikai gresia didžiulis cunamis

  
Po galingo žemės drebėjimo Meksikai gresia didžiulis cunamis
© Google nuotr.
Žemės drebėjimo epicentras.
Milijoniniame mieste siūbavo pastatai, dingo elektra, vidurnaktį žmonės buvo priversti palikti savo namus

Penktadienio naktį netoli Meksikos krantų kilus galingam žemės drebėjimui jį pajuto ir milijonai žmonių šalies sostinėje. Tačiau tuo nemalonumai nesibaigia – gresia ir cunamis.

Žemės drebėjimas įvyko apie vidurnaktį vietos laiku (6 val. JK laiku). Seismologai skelbia, kad požeminiai smūgiai buvo itin stiprūs ir pagal Richterio skalę siekė net 8,4 balo.
Žemės drebėjimo epicentras – Ramiajame vandenyne už maždaug 80 kilometrų nuo pietvakarinių šalies krantų, tačiau smūgiai buvo jaučiami ir sostinėje Meksike: milijoniniame mieste siūbavo pastatai, dingo elektra, vidurnaktį žmonės buvo priversti palikti savo namus.
 
Drebėjimas truko apie pusantros minutės, pranešta apie žuvusius žmones, aukų skaičius tikslinamas.
 
Seismologai perspėjo, kad vandenyno dugne kilęs galingas žemės drebėjimas sukėlė cunamį, kurio bangos atsiris iki Meksikos ir kaimyninių valstybių krantų, specialistų teigimu, jos gali siekti iki 3 metrų aukštį.
 
Dėl to vyksta masinės avakuacijos. Pirmosios cunamio bangos krantus turėtų pasiekti apie 5.40 val. vietos laiku, stichija palies Meksiką, Hondūrą, Gvatemalą, Salvadorą, Kosta Riką, Nikaragvą, Panamą.
 
Twitter nuotr. Twitter nuotr.
 
  

Žymos: Meksika, Žemės drebėjimas, Cunamis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi tėtis su Petriuku prie bendro stalo. Petriukas siekdamas šaukštu košės užkabina butelį degtinės. Butelis susvyruoja, bet nenukrinta. Petriukas nusijuokia:
– Matei, tėti, butelis buvo per plauką nuo mirties!
Tėvas pasižiūri į Petriuką ir atsako:
– Tu irgi.