Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Paulius Valatkevičius   |   2011-05-31

Politinės krizės atomazga Latvijoje – referendumas dėl parlamento paleidimo

  
Politinės krizės atomazga Latvijoje – referendumas dėl parlamento paleidimo V.Zatleras nebemato galimybių dirbti su dabartiniu parlamentu.

Praradęs pasitikėjimą parlamentu Latvijos prezidentas Valdis Zatleras sušaukė referendumą dėl Saeimos paleidimo. Centrinė rinkimų komisija paskelbė, kad piliečiai balsuos liepos 23 dieną. Tai pirmas kartas, kai Latvijos valstybės vadovas pasinaudoja Konstitucijos jam suteikta teise rengti referndumą dėl parlamento paleidimo.

Kreipdamasis į tautą per televiziją V.Zatleras teigė, kad pasitikėjimą Saeimos nariais prarado, kai šie atsisakė patenkinti generalinio prokuroro prašymą leisti imtis teisinių veiksmų prieš oligarchą ir parlamento narį Ainarsą Šleserą. Prezidentas pareiškė, kad sprendimas rodo labai didelę prarają tarp teisėsaugos ir įstatymų leidybos institucijų.
Latvijos žiniasklaida praneša, kad A.Šleseras yra vienas iš įtariamųjų dideliame Kovos su korupcija biuro tyrime. Teigiama, kad kiti įtariamieji taip pat yra žinomi verslininkai ir valstybės pareigūnai. Savo ruožtu, A.Šleseras komentavo, kad prezidentas tokiais veiksmais tik siekia sustiprinti savo įtaką.
 
Pagal Latvijos Konstituciją, jeigu gyventojai pritars V.Zatlero siūlymui, Saeima turės išsivaikščioti ir bus paskelbti nauji rinkimai. Jeigu latviai nesutiks paleisti Saeimos, tada prezidentas turės atsistatydinti.
 
V.Zatlerio kadencija prezidento poste baigiasi liepos mėnesį. Naują prezidentą Saeima planuoja rinkti liepos 2 dieną. V.Zatleris sieks būti išrinktas antrai kadencijai, bet pripažino, kad sprendimas organizuoti referendumą dėl parlamento paleidimo gali sumažinti jo galimybes. Jo konkurentas rinkimuose bus Žaliųjų ir ūkininkų sąjungos atstovas Andris Berzinšas, anksčiau vadovavęs „Unibanka“.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyrai du kartus savo gyvenime nesupranta moterų – prieš vestuves ir po vestuvių.