Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Delfi.lt   |   ELTA   |   2019-10-06

Portugalija balsuoja parlamento rinkimuose

  
Portugalija balsuoja parlamento rinkimuose
© pixabay nuotrauka

Sekmadienį Portugalijoje vyksta parlamento rinkimai. Prognozuojama, kad juos laimės valdančioji socialistų partija.

Remiantis apklausų rezultatais, šį kartą „Partido Socialista“ partija (PS), vadovaujama premjero Antonio Costa'o, paliks konservatyvią opoziciją užnugaryje.
Į valdžią atėjusi 2015 metais ir plataus kairiojo sparno partijų spektro remiama A. Costo mažumos vyriausybė sugebėjo finansinės krizės nualintoje šalyje pasiekti stabilumo. O tai reiškia, kad per šiuos rinkimus partija turėtų sulaukti nemažo palaikymo.
 
Dienraščio „Publico“ ir visuomeninio transliuotojo RTP užsakymu, Cesop-UCP centro surengtų apklausų duomenimis, už socialistų partiją sekmadienį turėtų balsuoti 37 proc. rinkėjų ir tai yra 5 proc. daugiau nei partijai pavyko pasiekti 2015 metų rinkimuose.
 
Konservatyvi socialdemokratų partija (PSD), vadovajama Ruio Rio, apklausose sulaukė 30 proc. rinkėjų palaikymo, marksistų BE partija – 10 proc., kairysis CDU aljansas – 6 proc., dešinės liberalų CDS-PP – 5 proc. Ir gyvūnų bei gamtos apsaugos partija PAN – 3 proc.
 
Portugalijoje balsuoti gali maždaug 10,8 milijonų gyventojų. Rinkimų apylinkės bus atidarytos iki 18 val. žemyninėje šalies dalyje, o Azorų salose iki 19 val. Pirmosios prognozės bus paskelbtos iš karto po to.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mirė pats seniausias zoologijos sodo dramblys. Pro šalį einantis žmogus išgirdo verkiantį dramblio prižiūrėtoją ir sako:
– Ko taip verki? Bus dar tų dramblių.
– Aha, lengva tau kalbėti, ne tau reikės duobę kasti.