Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt   |   2018-10-13

Pradėtas tyrimas dėl „Facebook“ saugumo

  
Pradėtas tyrimas dėl „Facebook“ saugumo
© Stock Catalog flickr.

Europarlamentarai ragina ištirti, ar „Facebook“ tinkamai saugo vartotojų asmens duomenis.

Metų pradžioje įsiplieskęs skandalas dėl 87 mln. „Facebook“ vartotojų asmens duomenų nutekinimo „Cambridge Analytica“ bendrovei ir galimai neteisėto jų panaudojimo politiniais tikslais, taip pat visai neseniai įvykdytas įsilaužimas į milijonų vartotojų paskyras verčia sunerimti dėl to, kaip ši platforma saugo vartotojų asmens duomenis.
Apie tai EP spaudos tarnyba kalbėjosi su rezoliuciją šia tema parengusio Piliečių laisvių komiteto pirmininku Claude Moraes (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė). Rezoliucijos projektas komitete buvo patvirtintas spalio 10 d.
 
– Kokia pagrindinė klausimų dėl „Cambridge Analytica“ skandalo išvada?
 
– Nors daugelis klausimų lieka neatsakyti, pagrindinė išvada ta, jog reikia užtikrinti, kad tokios platformos kaip „Facebook“ būtų skaidrios ir vykdytų įstatymus dėl asmens duomenų valdymo ir tvarkymo, įskaitant duomenų apie asmens elgesį internete rinkimą ir algoritmų naudojimą. To reikia, kad būtų užtikrintas vartotojų privatumas ir pasitikėjimas.
 
– Kaip užkirsti kelią panašiems skandalams ateityje?
 
– Patvirtintame rezoliucijos projekte, be kita ko, raginame atlikti reklamos pramonės veiklos socialinėje žiniasklaidoje auditą ir atlikti išsamų bendrovės „Facebook“ ir dabartinės jos praktikos tyrimą, siekiant užtikrinti asmens duomenų apsaugą.
 
– Kitąmet vyks EP rinkimai. Kaip užtikrinti, kad juose nebūtų piktnaudžiaujama rinkėjų asmens duomenimis ir manipuliuojama jų nuomone?
– Neseniai JAV įvestas reikalavimas patikrinti politinės reklamos skelbimų autorių tapatybę, juos lokalizuoti ir nustatyti jų rėmėjus yra gera iniciatyva, kuria turėtų pasekti ES. Taip pat turime pažvelgti, kaip politinės partijos ir kampanijos naudoja socialinių tinklų platformas. Be to, bendradarbiaujant visoms suinteresuotosioms šalims reikia parengti elgesio kodeksą.
 
Visas EP dėl Piliečių laisvių komiteto parengto rezoliucijos projekto balsuos spalio 23 d. plenarinėje sesijoje Strasbūre.
 
ŠALTINIS:alfa.lt
  

Žymos: Facebook, Saugumas, ES

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano žmona angelas.


– Mano – irgi ne žmogus…