Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   BBC   |   2014-03-10

Pradingęs lėktuvas kelia sumaištį (Atnaujinta)

  
Pradingęs lėktuvas kelia sumaištį (Atnaujinta) „Boeing 777-200“ su 239 žmonėmis pradingo skrisdamas iš KvalaLampūro į Pekiną.

Net 40 lėktuvų ir 30 laivų neranda nė mažiausios užuominos, kur galėjo pasidėti 239 žmones skraidinęs „Malaysia Airlines“ lėktuvas „Boeing 777-200“. Kinija, kurios 159 piliečiai buvo tame lėktuve, pažadėjo į pagalbą pasitelkti 10 palydovų, kad tik baigtųsi jau keturios košmariškos nežinios paros. Niekas negali patikėti, kad įmanoma taip pradingti.

 Laikui bėgant liūdesys virsta pykčiu. Dingusių žmonių artimieji įtaria „Boeing“ kompaniją nesakant visos tiesos. Žmonės tiesiog negali patikėti, kad milžiniškas lėktuvas maždaug valandą išbuvęs ore galėjo tiesiog „išgaruoti“.
Dabar „Malaysia Airlines“ kompanija iš įvairių kampelių ir skirtingų šalių skraidina artimuosius į Kvala Lampūrą, siūlo sumokėti už gyvenimą viešbučiuose, kol tęsis dingusio orlaivio paieškos. Bendrovė paskelbė, kad du artimiausius giminaičius kiekvieno dingusiųjų gali atgabenti iš karto, kai tik jie bus pasiruošę skristi.
 
Vienu saugiausių lėktuvų laikomas „Boeing‘as“ dingo pakeliui į Kinijos sostinę Pekiną. Iš Malaizijos sostinės Kvala Lampūro lėktuvas pakilo 12 val. 41 minutė ir jau po geros valandos 13.30 jis dingo iš radarų, skrydžių kontrolieriams nepavyko susisiekti su įgula, kuri nepasiuntė jokio pavojaus ženklo. Tuo metu lėktuvas skrido virš jūros tarp Malaizijos ir Vietnamo.
 
Iš pradžių manyta, kad orlaivis sudužo nukritęs į jūrą. BBC pranešė, kad buvo pastebėtos kuro dėmės jūroje, tačiau vėliau ši žinia buvo paneigta. Atsirado nauja versija – remiantis skrydžio duomenimis, lėktuvas galėjo pakeisti kryptį ir apsisukti. Tokią galimybę iš karto pradėjo tirti specialūs pareigūnai, kurie narplioja teroristinio išpuolio tikimybę.
 
Pastarąją teoriją dar sustiprino ir tai, kad lėktuve buvo du asmenys, kurie skrido su anksčiau pavogtais pasais, priklausiusiems Italijos ir Austrijos piliečiams. Su vogtais pasais lėktuvu skrido du iraniečiai. Vienas 19-os metų, kitas – 29-erių. Nei vienas jų, „Interpolo“ duomenimis, nėra susijęs su jokia teroristine grupuote. 19-etis vaikinas ketino emigruoti į Vokietiją. Frankfurto oro uoste jo laukė mama.
Dar viena įdomi ir kartu bauginanti detalė – lėktuve buvusių žmonių telefonai kurį laiką buvo įjungti. Keli žmonės, kurių artimieji buvo tame lėktuve pabandė paskambinti į pradingusiųjų telefonus. Jie nebuvo išjungti, tačiau niekas jais neatsiliepė.
 
Lėktuve buvo 227 keleiviai ir 12 įgulos narių. Penki keleiviai – jaunesni negu 5 metų amžiaus. Tarp keleivių buvo gerbiamų tapytojų ir kaligrafijos meistrų, taip pat vienos amerikiečių puslaidininkių įmonės darbuotojų, pranešė BBC.
 
  

Žymos: Lėktuvas, Nelaimė,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mirė pats seniausias zoologijos sodo dramblys. Pro šalį einantis žmogus išgirdo verkiantį dramblio prižiūrėtoją ir sako:
– Ko taip verki? Bus dar tų dramblių.
– Aha, lengva tau kalbėti, ne tau reikės duobę kasti.