Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-07-08

Prancūzijos teismas įrodė, kad už oro taršą yra kalta pati valstybė

  
Prancūzijos teismas įrodė, kad už oro taršą yra kalta pati valstybė
© Pixabay.com

Prancūzijoje motina ir dukra, gyvenančios šalia vienos iš pagrindinių Paryžiaus žiedinių sankryžų ir dėl to išsivysčius įvairiems kvėpavimo takų sutrikimams, padavė valstybę į teismą ir laimėjo. Taip buvo patvirtinta, kad pati Prancūzija yra kalta dėl oro taršos valstybėje, praneša portalas „Deutsche Welle“.Montreuilio administracinis teismas nurodė, kad valstybė nesugebėjo užtikrinti pakankamų priemonių sumažinti oro taršą sostinėje po to kai netoli kelių mazgo gyventi moteris, kentėjusi nuo oro taršos 2012–2016 m. laikotarpiu, susirgo bronchitu, o jos dukra – astma. Kasdien per minėtąją žiedinę sankryžą pravažiuoja apie 1,1 mln. vairuotojų, o aplink gyvenantiems 100 tūkst. gyventojų ji kelia galvos skausmą – kartais ir realų.
Teismas nustatė, kad nėra pakankamai įrodymų tam, jog valstybė turėtų kompensuoti patirtą žalą sveikatai. Vis dėlto buvo nustatyta, kad valstybei ne vieną kartą nepavyko priimti tinkamų priemonių, siekiant sumažinti taršą nuo aukštesnių nei leidžiama limitų.
 
„Valstybė buvo neefektyvi priimant reikiamas priemones išsprendžiant susidariusią situaciją“, – teigiama teismo nutarime.
 
Šis sprendimas aplinkosaugos aktyvistų buvo pasitiktas su dideliu džiugesiu, nes tai yra rimtas teisinis precedentas tolimesniems veiksmams siekiant, kad valstybė kovotų prieš oro taršą.
 
„Valstybės atsakomybė ką tik buvo įtvirtinta. Tai yra pirmas toks atvejis Prancūzijoje nukentėjusiems nuo oro taršos ir tai tik atveria duris kompensacijoms ateityje“, – teigė ieškovių advokatas Francois Lafforgue.
Europos Komisija nuolat kritikuoja šalį dėl pažeidinėjamų ES oro kokybės standartų ir praėjusiais metais padavė Prancūziją į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą.
 
Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos „Ecologie sans Frontiere“ atstovas Nadiras Saifis teigė, kad šis sprendimas yra „istorinis“.
 
„Aš jaučiuosi labai sujaudintas. Mes to laukėme bent 20 metų“, – teigė aktyvistas.
 
 
 
  

Žymos: Prancūzija, Ekologija, Oro tarša, miestas, Paryžus, aplinka

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako:
– Gydytojau, žinote, turiu įtarimą, kad vienas mano pažįstamas užsikrėtė venerine liga...
Gydytojas:
– Gerai, maukitės kelnes ir rodykite tą savo pažįstamą.