Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-11-02

Prie Japonijos krantų be pėdsakų išnyko sala

  
Prie Japonijos krantų be pėdsakų išnyko sala
© Flickr nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Prie Japonijos krantų be pėdsakų išnyko Esanbe Hanakita Kodžimos salelė, penktadienį pranešė britų laikraštis „The Guardian“.

„Neapgyvendinta sala tikriausiai pradingo po vandeniu“, – sakoma pranešime.
Salelė buvo į vakarus nuo Kurilų salų Iturupo, Kunaširo, Šikotano ir Chabomajų.
 
Praėjusį kartą Japonijos pakrančių apsaugos tarnyba Esanbe Hanakita Kodžimos salelę apžiūrėjo 1987 metais. Tuomet salelė virš vandens buvo iškilusi vos 1,4 metro.
 
Minėtas laikraštis nurodė, kad Esanbe Hanakita Kodžima buvo tarp 158 salelių, kurioms Japonijos vyriausybė 2014 metais davė pavadinimus siekdama patvirtinti savo teises į šias teritorijas ir išplėsti išskirtinę ekonominę zoną. Visos šios salos ir toliau yra negyvenamos.
 
Rugsėjo mėnesį šiaurinėje Hokaido salos pakrantėje esančio Sarufucu kaimo gyventojai pastebėjo, kad salelė išnyko. Tuomet į jos vietą buvo nusiųsta žvalgymo laivų. Patvirtinus salelės dingimo faktą, imta manyti, kad ji visiškai dingo po vandeniu.
 
Pasak vieno vietos gyventojo, ilgą laiką žvejai vengė Esanbe Hanakita Kodžimos, nes navigacinės sistemos ją atpažindavo kaip povandeninę uolą.
 
Japonija nėra vienintelė šalis, turinti dingusią salą. Spalio mėnesį uraganas „Walaka“ sunaikino salelę Havajuose.
  

Žymos: Japonija, negyvenama sala

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Specialistas, atsakingas už atominės elektrinės saugumą, pasakė „šakės“ dėl kišenėje iš parkerio išsiliejusio rašalo. Tačiau 15 jo kolegų visgi pražilo.