Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-05-13

Prognozės: D. Britanijai – šviesiausios, Lietuvai – liūdniausios

  
Prognozės: D. Britanijai – šviesiausios, Lietuvai – liūdniausios Per artimiausius 45-erius metus daugiausiai naujų gyventojų įsikurs D. Britanijoje.
Tyrime teigiama, kad per artimiausius 45-erius metus Lietuvoje gyventojų skaičius sumažės 38 proc.

Kad Lietuvoje prasta demografinė padėtis žino, jeigu ne visi, tai bent jau dauguma tikrai. Tačiau Europos Komisijos (EK) paskelbtas tyrimas vis tiek nuliūdino daugelį. Jame skelbiama, kad dėl migracijos ir mažo gimstamumo, Lietuva 2060-aisiais sumažės labiausiai visoje Europos Sąjungoje (ES).

Tuo tarpu didžiausia ES valstybe taps D. Britanija, po jos rikiuosis Prancūzija ir Vokietija.
Tyrime teigiama, kad per artimiausius 45-erius metus Lietuvoje gyventojų skaičius sumažės 38 proc. Taigi 2060-aisiais šalyje gyvens mažiau nei du milijonai gyventojų. Kitas demografinis faktorius taip pat nežada nieko gero ekonomikai, mat Lietuvoje minėtais metais bus mažiausiai darbingo amžiaus žmonių visoje ES.
EK skaičiavimais, kitose Europos bendrijos šalyse, išskryrus Lietuvą, senjorų skaičius augs. Tuo tarpu Lietuvoje gyvens mažiausiai 80-ies metų sulaukusių piliečių.
 
Paskaičiuota, kad Latvijoje gyventojų sumažės 31 proc., Bulgarijoje – 25 proc., Graikijoje – 23 proc.
Bene daugiausiai gyventojų skaičius išaugs Liuksemburge – net 111 proc., Belgijoje ir Švedijoje atitinkamai – 38 ir 36 proc., o Didžiojoje Britanijoje – 25 proc.
 
Tokie skaičiavimai buvo atlikti remiantis statistiniais skaičiavimais. Ekspertai pabrėžė, kad šių dienų tendencijos išliks – iš neturtingų ES šalių žmonės ir toliau kelsis svetur, kur palankesnės ekonominės sąlygos.
 
 
 
  

Žymos: Ekonomika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Specialistas, atsakingas už atominės elektrinės saugumą, pasakė „šakės“ dėl kišenėje iš parkerio išsiliejusio rašalo. Tačiau 15 jo kolegų visgi pražilo.