Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2014-02-19

Protestuotojai prašo pasaulio pagalbos

  
Protestuotojai prašo pasaulio pagalbos Jauna ukrainietė išplatino video, kuriame šaukiasi pagalbos savo šaliai.

Šią savaitę Ukrainoje prasidėjo tai, ko šios šalies žmonės labiausiai bijojo – valdžios jėgos struktūrųprotrūkio. Milicija pradėjo valyti sukilėlių gretas ir ardyti barikadas. Šiame kelyje pralietas kraujas: trečiadienio ryta žuvusiųjų skaičius pasiekė beveik 30, o sužeistųjų skaičius viršijo tūkstantį. Daugiausiai tarp jų protestuotojų, žurnalistų, yra ir milicininkų.

 Oficiali Ukrainos valdžia protestuotojus kviečia nedelsiant nutraukti ginkluotą pasipriešinimą ir laukti rinkimų. Tačiau iki šiol joks susitarimas nepasiektas. Opozicija atvirai kviečia priešintis ir prisijungti visus, kurie turi bent kiek karinės patirties. Lyderiai taip pat prašo paprastų žmonių pagalbos, nes baiginėjasi maisto ir degalų atsargos. Jau savaitės pradžioje buvo apribotas įvažiavimas ir išvažiavimas iš Kijevo bei kitų miestų. Taip tikimasi pristabdyti pastiprinimą protestuotojams, kurie juda link sostinės.
Mobilizacija paskelbta ir valdžios jėgos struktūrose. Oficialūs asmenys taip pat per viešus kanalus ragina palikti protestuotojų vis dar užimamas teritorijas moteris ir vaikus, nes jau pradedama antiteroristinė operacija, kuriai bus pasitelktos efektyviausios jėgos priemonės.
 
Kaip teigė Ukrainos saugumo tarnybos (UST) vadovas Oleksandras Jakymenka ir vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka, jeigu į šį raginimą nebus atsižvelgta, bus imtasi visų veiksmų, kurie numatyti šalies įstatymuose. „Jeigu riaušės nesiliaus, mes privalėsime įvesti tvarką visomis priemonėmis, numatytomis įstatymu“, – pažymėtapranešime.
 
Išplatintame pranešime taip pat teigta, jog „ekstremistai iš opozicijos peržengė ribą – jie žudo Ukrainos sostinės gatvėse nekaltus žmones, tyčiojasi iš moterų, degina ir sprogdina pastatus ir automobilius“.
„Kijevo centre – sumaištis. Tuo metu opozicijos lyderiai telefonu režisuoja tuos nusikaltimus“, – rašome valdžios pareiškime.
 
Prezidentas Viktoras Janukovyčius kreipėsi į tautą ragindamas taikiai spręsti susidariusią situaciją rinkimuose, kurie bus netrukus. Jis taip pat apkaltino opoziciją bandant užgrobti valdžią. „Mes jiems siūlėme palaukti rinkimų, kuriuose žmonės nuspręs, kam patikėti valdžią, tačiau jie nesutiko ir pareikalavo valdžios tuoj pat. Taip procesai demokratinėse valstybėse nevyksta“, - kalbėjo prezidento pareigas vis dar einantis V. Janukovyčius.
 
Žiniasklaida pranešė, kad „Berkut“ nužudė vieną protestuotoją skersgatvyje, į fotografą pataikė granata. Opozicija taip pat tvirtino, kad tarp „Berkut“ specialiųjų pajėgų jau yra ginkluotų karių, kurių anksčiau šiame specialių pajėgų būryje nebuvo.
 
Video su Ukrainos pagalbos šauksmu, žiūrėkite čia:

  

Žymos: Ukraina, Protestas, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Koks skirtumas tarp dramblio ir blusos? Tas, kad drambliai gali turėti blusų, o blusos turėti dramblių ne.