Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Delfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2012-02-22

Publicitas: lenkų santykiai su kaimynais iš rytų – kaip niekada blogi

  
Publicitas: lenkų santykiai su kaimynais iš rytų – kaip niekada blogi Lenkijos diplomatai Rytų fronte turi kaip niekada daug darbo.

„Jau seniai Lenkijos santykiai su visais mūsų Rytų kaimynais nebuvo tokie blogi“, - rašo „Rzeczpospolita“ laikraščio publicistas Jakubas Ostałowskis.

Baltarusijoje dramatiška padėtis. Jei prieš prezidento rinkimus 2010 m. dar buvo kiek vilties, kad ši šalis taps demokratiškesnė, dabar tam nebeliko jokio pagrindo, rašo autorius. Lietuva - nors ji ir yra ES narė, bet Varšuvos ir Vilniaus santykiai seniai nebebuvo tokie blogi. Su Rusija, laimei, pastaruoju metu nekyla jokių didelių problemų, bet sunku būtų teigti, kad Lenkijos ir Rusijos santykiai klostosi puikiai, nes kartais mūsų veiksmai, ypač Ukrainos ir Baltarusijos atžvilgiu, yra visiškai priešingi.
Dar neseniai Ukraina teikė daug vilčių. Nors prezidentas Viktoras Janukovyčius turėjo „prorusiškojo“ etiketę, bet rodė valią integruotis į Europos Sąjungą (ES). Ukrainos ir ES asociacijos sutartis jau buvo beveik parengta ir, atrodytų, bus parafuota dar Lenkijai pirmininkaujant ES. Deja, viskas susikomplikavo, kai pagrindinė V. Janukovyčiaus konkurentė Julija Tymošenko pateko į kalėjimą.
 
Praeitą trečiadienį Radoslawo Sikorskio vizito Kijeve metu padvelkė šaltuku ir tapo aišku, kad mūsų Rytų kaimyno „europinė perspektyva“ tapo vienu dideliu klaustuku. Gana simboliška, kad Ukrainos diplomatijos vadovas savo svečią iš Lenkijos pavadino brangiu kolega, nors ankstesnių susitikimų metu ministrai vienas į kitą kreipdavosi „mano bičiuli“.
 
Ką visa tai reiškia? Išvada paprasta - Lenkijos diplomatai Rytuose turės daug daugiau darbo nei ligi šiol. Ir ne tik diplomatai, bet ir prezidentas, ministras pirmininkas, kiti ministrai, senatoriai, Seimo nariai ir nevyriausybinės organizacijos, rašo „Rzeczpospolita“ publicistas.
 
  

Žymos: Lenkija, Rusija, Ukraina

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona priekaištauja vyrui:
– Mes juk niekur nevaikštome kartu…
– Gerai, rytoj, kai nešiu šiukšles, galėsi eiti ir tu!