Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-05-07

Putinas oficialiai pradėjo eiti Rusijos federacijos prezidento pareigas

  
Putinas oficialiai pradėjo eiti Rusijos federacijos prezidento pareigas
© Wikimedia nuotr.

Vladimiras Putinas pirmadienį ketvirtą kartą buvo prisaikdintas Rusijos Federacijos prezidentu.

Per tiesioginę televizijos transliaciją buvo parodyta, kaip V. Putinas, sėdėjęs prie darbo stalo savo kabinete be švarko, jį apsivilko ir Kremliaus 1-ojo korpuso koridoriais išėjo iš pastato, po to įsėdo į įspūdingą juodą limuziną.
Buvo paskelbta, kad ši projekto „Kortež“ mašina yra pagaminta Rusijoje.
 
Limuzinas jį nuvežė prie Didžiųjų rūmų, kur prasidėjo inauguracijos ceremonija.
 
Per iškilmingą inauguracijos ceremoniją Kremliuje V. Putinas prisiekė padėjęs ranką ant šalies Konstitucijos, įgydamas įgaliojimus ateinančius šešerius metus – iki 2024-ųjų – eiti valstybės vadovo pareigas.
 
Priesaikos tekstas skelbia: „Vykdydamas Rusijos Federacijos prezidento pareigas prisiekiu gerbti ir saugoti žmogaus ir piliečio teises bei laisves, laikytis ir ginti Rusijos Federacijos Konstituciją, valstybės suverenitetą, nepriklausomybę, saugumą ir vientisumą, ištikimai tarnauti liaudžiai“.
 
V. Putinas ištarė priesaikos žodžius padėjęs dešinę ranką ant specialiai pagaminto RF Konstitucijos egzemplioriaus, kuris kartu su vėliava ir prezidento ženklu yra Rusijos prezidento valdžios simboliai.
 
Ant šio Konstitucijos egzemplioriaus su tuo pačiu viršeliu 2008 metais prezidento priesaiką davė ir Dmitrijus Medvedevas. Tačiau pats Konstitucijos tekstas vėliau buvo pakeistas, atsižvelgiant į naują Pagrindinio įstatymo redakciją, pagal kurią prezidentas renkamas šešeriems metams, o parlamentas – penkeriems metams. Dėl šios priežasties konstitucijos tomo puslapiai buvo pakeisti.
Po priesaikos RF Konstitucinio Teismo pirmininkas Valerijus Zorkinas paskelbė, kad V. Putinas oficialiai pradėjo eiti prezidento pareigas.
 
  

Žymos: Vladimiras Putinas, Rusija, prezidentas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.