Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bbc.co.uk, et al   |   2019-05-30

Rusija galimai atlieka draudžiamus branduolinius bandymus

  
Rusija galimai atlieka draudžiamus branduolinius bandymus
© Novaya Zemlya, facebook nuotrauka

Pasak aukšto rango Jungtinių Amerikos Valstijų slaptųjų tarnybų pareigūno Rusija galimai pažeidinėja sąlyginai žemos galios branduolinių ginklų bandymo draudimą, ginklus testuodama Arkties regijone.

Generolas Leitenantas Robert Ashley, Jungtinių Amerikos Valstijų karinės žvalgybos agentūros direktorius, sakė, kad Maskva greičiausiai nesilaiko tarptautinės sutarties numatytų taisyklių.

Omenyje jis turi Jungtinių Tautų 1996 metais priimtą Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutartį (VBBUS) (Comprehensive Test Ban Treaty (CTBT), kuria tokie bandymai buvo uždrausti.

Rusija, ratifikavusi šią sutartį 2008 metais, sako, kad laikosi VBBUS ir šios sutarties punktams nenusižengia. JAV šią sutartį pasirašė, bet kol kas nėra jos ratifikavusi.
„Mūsų supratimu Rusijos branduoliniai bandymai padėtų šaliai patobulinti savo atominių ginklų galią “ - trečiadienį sakė Generolas Leitenantas Robert Ashley.
 
Jis taip pat pridūrė, kad JAV mano, jog Rusija, jo teigimu atliekanti bandymus su branduoliniais ginklais Novaya Zemlya regijone, per ateinantį dešimtmetį žada smarkiai išplėsti savo branduolinių ginklų arsenalą.
 
Vis dėl to, šis pareiškimas buvo priimtas skeptiškai - Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacija (VBBUSO) teigė, kad nepastebėjo jokios neįprastos veiklos.
 
„VBBUSO pilnai pasitiki savo stebėjimo sistema, kuri pastebėtų branduolinių ginklų sukeltus sprogimus” - rašoma oficialiame organizacijos skelbime.
VBBUS draudžia branduolinių ginklų bandymus visame pasaulyje.
  

Žymos: Rusija, branduolinis ginklas, Branduolinis bandymas, atominės raketos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kodėl tu taip nesistengi išmokti anglų kalbos?

- O kam?

- Juk ta kalba kalba pusė pasaulio!

- Tai negi neužtenka?