Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-10-01

Rusija gelbėja Siriją ir ją bombarduoja

  
Rusija gelbėja Siriją ir ją bombarduoja
© Flickr.com
Per Rusijos surengtus antskrydžius Sirijoje žuvo 36 civiliai, iš jų 5 vaikai.
Rusai tvirtino, kad jų operacijos praėjo „chirurgiškai tiksliai“.

Rusija tęsia trečiadienį pradėtus antskrydžius Sirijoje, kurią karas drasko jau beveik penkerius metus. Tai pirmoji Rusijos oficiali karinė intervencija užsienyje nuo Afganistano okupacijos, kuri įvyko 1979 metais.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad siųsti į Siriją karines pajėgas nuspręsta sulaukus oficialaus Sirijos porezidento Basharo al Assado prašymo padėti kovojant su „Islamo valstybės“ kovotojais. JAV įsitikinimu, tai griežtas tarptautinių teisinių aktų pažeidimas.
Rusų aviacija kartu su Sirijos vyriausybės lėktuvais per kelias šios savaitės dienas jau smogė taikiniams skirtingose šalies provincijose. Nors rusai tvirtino, kad jų operacijos praėjo „chirurgiškai tiksliai“, tačiau pasaulio žiniasklaida mirga marga pranešimais apie per anstkrydžius žuvusius civilius.
 
Jungtinės Valstijos taip pat pareiškė, kad rusai bombarduoja ne džhadistus, o sukilėlius, kurie stengiasi nuversti dabartinėį Sirijos prezidento režimą.
 
Remiantis išplatintais pranešimais, per surengtus antskrydžius jau žuvo 36 žmonės, iš jų penki vaikai. Visi jie žuvo Homso provincijoje.
 
Didžiosios Vakarų valstybės, skirtingai nei Rusija, ne kartą garsiai pareiškė, jog yra įsitikinusios, kad Siriją ir toliau valdant B. al Assadui joks taikus konflikto sureguliavimas nėra įmanomas.
 
 
  

Žymos: JAV, Rusija, Sirija, Islamo valstybė, bombardavimas, civiliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jeigu per ginčą gimsta pasiūlymas išgerti, vadinasi, ginčas dar nebaigtas.