Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-04-29

Rusija: Lietuvoje klesti rusofobija

  
Rusija: Lietuvoje klesti rusofobija
© Wikimedia.org
Anot S. Lavorovo, Lietuvoje klestinti rusofobija pakišo koją ir kaimynių ekonominiam bendradarbiavim
S. Lavrovas taip pat pareiškė, kad jeigu prie Rusijos išorinių sienų NATO ir toliau didins savo karines pajėgas, rusai imsis atsakomųjų veiksmų.

Maskva metė kaltinimus Lietuvai. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergėjaus Lavrovo, Lietuva yra rusofobiškiausia iš visų Baltijos valstybių ir negana to, ji skatina NATO imtis priešiškių Rusijai veiksmų.

Tokią nuomonę aukštas pareigas užimtis politikas išsakė Švedijos dienraščiui “Dagens Nyheter”, o jį citavo viso pasaulio naujienų portalai.
S. Lavrovas taip pat pareiškė, kad jeigu prie Rusijos išorinių sienų NATO ir toliau didins savo karines pajėgas, rusai imsis atsakomųjų veiksmų.
 
„Sakyti, kad Rusija kelia pavojų NATO, yra šiurkštus bandymas apversti situaciją aukštyn kojomis. Juk būtent Aljansas artėja prie mūsų sienos“,– sakė S. Lavrovas.
 
Anot politiko, jis kalbėjosi su kolegomis NATO, kurie, anot jo, neslėpė, kad Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse alijansas didina savo pajėgumus, nes Lietuva, Latvija ir Estija turi daug fobijų dar nuo Pirmojo pasaulinio karo laikų., Taigi NATO, telkdama pajėgas, tas fobijas bando sumažinti.
 
„NATO atstovai sakė suprantantys, kad Rusija Baltijos šalims jokios grėsmės nekelia, tačiau tose valstybėse, suprask, tokia psichologija – jos įstos į NATO, nusiramins, viskas bus taiku ir konstruktyvu. Jas priėmė į NATO, bet niekas nenusiramino, ypač mūsų kaimynė Lietuva,“ – dėstė politikas.
 
Anot Rusijos užsienio reikalų ministro, Lietuva pati kalta ir dėl to, kad tarp dviejų valstybių neplėtojami ekonominiai ryšiai. Jis teigė, kad rusai turėjo planų vystyti ekonominį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Kalinigrado, bet dėl rusofobinių nuotaikų šiuos ketinimus teko pamiršti.
 
  

Žymos: Rusija, NATO, Lietuva, pavojus , Sergėjus Lavrovas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petras važiuoja su savo papūga į Italiją. Muitinėje tarnautojas praneša, kad už papūgą turi būti sumokėtas mokestis.
– Kokio dydžio tas mokestis? – klausia žmogelis.
– Priklauso nuo to, kokią papūgą vežatės: už gyvą teks sumokėti šimtą eurų, už iškamšą – tik penkis.
Į tai papūga vos girdimu balsu:
– Petrai, tik nepadaryk dabar kokios kvailystės...