Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-03-28

Rusijoje auga pyktis dėl 41 vaiko gyvybes nusinešusio gaisro prekybos centre

  
Rusijoje auga pyktis dėl 41 vaiko gyvybes nusinešusio gaisro prekybos centre
Vladimiras Putinas į Kemerovo miestą Sibire atskrido praėjus dviem dienoms po tragedijos ir padėjo rožių puokštę prie improvizuoto pliušinių žaislų ir balionų memorialo aukoms prie sudegusio prekybos centro.

Rusijos gyventojai antradienį reiškė pasipiktinimą savo valdžia dėl sekmadienį prekybos centre Kemerovo mieste siautėjusio didžiulio gaisro, kuris nusinešė mažiausiai 64 žmonių, tarp jų 41 vaiko, gyvybes; daugybė jų negalėjo išsigelbėti dėl užrakintų durų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į Kemerovo miestą Sibire atskrido praėjus dviem dienoms po tragedijos ir padėjo rožių puokštę prie improvizuoto pliušinių žaislų ir balionų memorialo aukoms prie sudegusio prekybos centro. Tuo tarpu jo reakcija į vieną daugiausiai aukų pareikalavusių gaisrų pastarojo šimtmečio Rusijoje sulaukė kritikos.
Šimtai įpykusių Kemerovo gyventojų antradienio rytą susirinko centrinėje miesto aikštėje; jie reikalavo, kad atsistatydintų veteranas regiono gubernatorius, bei abejojo oficialiai skelbiamos informacijos apie žuvusiųjų skaičių tikrumu.
 
Pareigūnai nurodė, kad artimieji pranešė apie 67 dingusius žmones, tačiau neaišku, ar čia įskaičiuoti 64 asmenys, kurių žūtis buvo patvirtinta.
 
 
Socialiniuose tinkluose taip pat liejosi sielvartas ir pasipiktinimas valdžios pareigūnais. Šiandien Kremlius pranešė, kad trečiadienį skelbiamas vienos dienos nacionalinis gedulas dėl daugybės žmonių žūties per gaisrą Kemerovo prekybos ir pramogų centre „Žiemos vyšnia“.
 
„Mano šeimos nebėra“, – rusiškame socialiniame tinkle „VKontakte“ parašė žmonos, sesers ir trijų vaikų – dvimečio, penkiamečio ir septynmečio – netekęs Igoris Vostrikovas.
„Už tai reikia kaltinti mano šalies valdantįjį režimą. Kiekvienas pareigūnas svajoja vogti kaip Putinas. Kiekvienas valstybės tarnautojas su žmonėmis elgiasi kaip su šiukšlėmis“, – pridūrė jis.
 
Tyrėjai sakė, kad žmonės ir dešimtys prekybos centro zoologijos sodo gyvūnų sudegė gyvi arba užduso, nes avariniai išėjimai buvo užrakinti, taip pat ir centro kino teatre, kur vaikai žiūrėjo animacinius filmus.
 
Dėl gaisro pradėtas baudžiamasis tyrimas, suimti penki asmenys.
 
Pareigūnai sakė, kad prekybos centre buvo pažeista daug saugumo taisyklių, pavyzdžiui, apsaugininkas, sulaukęs pranešimo apie gaisrą, išjungė įspėjimo sistemą, o darbuotojai nevykdė tinkamų avarinių procedūrų. Be to, nuo kovo 19 dienos prekybos centre „Žiemos vyšnia“ neveikė priešgaisrinė signalizacija.
 
 
„Mirštame. Myliu tave“
 
„Kas čia vyksta? Juk čia ne ginkluoti karo veiksmai. Ne netikėtas metano prasiveržimas. Žmonės, vaikai atėjo pailsėti“, – aplankęs improvizuotą memorialą pareigūnams sakė V. Putinas.
 
„Kalbame apie demografiją, bet prarandame tiek daug žmonių. Dėl ko? Dėl kažkokio nusikalstamo aplaidumo, apsileidimo“, – sakė V. Putinas, kurio komentarus citavo Kremlius.
 
„Kai jie kalba apie aukų skaičių ir žuvusių vaikų skaičių, ... norisi raudoti, o ne verkti“, – kalbėjo V. Putinas.
 
Vienas didžiausių prezidento kritikų Aleksejus Navalnas antradienį pakvietė žmones dalyvauti aukų pagerbimo akcijoje Maskvos centre, tuo tarpu kai prie Kremliaus sienų vyko oficiali pagerbimo akcija.
 
„Visi gedime. Aš asmeniškai gedžiu“, – sakė A. Navalnas.
 
Rusijos spauda antradienį rašė širdį spaudžiančius straipsnius apie paskutines per tą nelaimę žuvusių vaikų minutes, bendravo su jų tėvais ir artimaisiais.
 
„Pasakyk mamai, kad ją mylėjau“, – laikraščiui „Komsomolskaja pravda“ viena moteris citavo savo dukterėčią.
 
I. Vostrikovas, praradęs savo šeimą per šį gaisrą, sakė, kad kalbėjosi telefonu su žmona jos paskutinėmis gyvenimo akimirkomis.
 
 
„Mus užrakino kino teatre. Dūstame, mirštame. Myliu tave“, – žmonos žodžius prisiminė vyras.
 
Viename vaizdo įraše I. Vostrikovas tvirtino, kad tragedija pareikalavo daug daugiau gyvybių nei yra skelbiama oficialiai.
 
Daug socialinės žiniasklaidos vartotojų irgi abejojo oficialiu žuvusiųjų skaičiumi, bet pareigūnai sakė, kad skaičius galutinis, ir ragino rusus nepasitikėti nepatvirtintais pranešimais.
 
Rusijos tyrimų komiteto pirmininkas Aleksandras Bastrykinas per posėdį Kemerove V. Putinui sakė, kad kino teatro bilietų tikrintojai ir kiti darbuotojai pabėgo iš prekybos centro palikę salėse užrakintus žmones.
 
„Tie darbuotojai, kurie turėjo būti atsakingi už saugumą ir organizuoti evakuaciją, pabėgo patys pirmi“, – sakė jis prezidentui.
 
Be to, viena mokytoja paliko savo mokinius be priežiūros žaidimų kambaryje, ir visa klasė žuvo, pasakojo A. Bastrykinas.
 
Taip pat nugaišo dešimtys gyvūnų iš tame prekybos centre veikusio zoologijos sodo, kuriame buvo galima glostyti ir šerti gyvūnus.
 
 
„Dujų kameros“
 
Temperatūra liepsnojančiame prekybos centre siekė 600 laipsnių Celsijaus, o kai kurie kūnai yra taip smarkiai apdegę, kad jų neįmanoma atpažinti, sakė pareigūnai.
 
Pasak A. Bastrykino, 37 žmonių tapatybes tikimasi atpažinti atlikus genetinę analizę.
 
Su žuvusiųjų artimaisiais susitikęs V. Putinas sakė, kad nelaimės vietoje dirba apie 100 tyrėjų.
 
Vienas vaikinas prezidentui sakė, jog jis yra pasipiktinęs, kad tame prekybos centre buvo užrakintos durys. Pasak jo, dėl to patalpos virto „dujų kameromis“.
 
V. Putinas pažadėjo „skaidrų“ nelaimės tyrimą, bet atsisakė atleisti Amaną Tulejevą, kuris Kemerovo regionui vadovavo pastaruosius 21 metus.
 
A. Tulejevas atsiprašė V. Putino dėl demonstracijos prie Kemerovo regiono vyriausybės pastato. Gubernatorius šio protesto organizatorius pavadino tvarkos drumstėjais.
 
Rusijos lyderis taip pat aplankė vietos ligoninėje gydomus sužeistuosius, tarp jų – 18-metį Ivaną Zavarziną, per gaisrą iššokusį pro ketvirto aukšto langą.
 
Jis prezidentui papasakojo, jog „daugelis pirmąsias kelias minutes netikėjo įvykių rimtumu ir manė, kad tai pratybos“, pranešė Kremlius.
 
Kemerovo regionas nuo antradienio paskelbė tris gedulo dienas. Keli Rusijos miestai iš solidarumo su Kemerovu taip pat gedi.
 
Gaisro aukas taip pat pagerbė Beslano gyventojai, susirinkę prie 2004 metais islamistų užgrobtos mokyklos griuvėsių. Per tą teroro aktą žuvo 330 įkaitų ir gelbėtojų, tarp žuvusiųjų buvo 186 vaikai.
 
  

Žymos: Vladimiras Putinas, Gaisras, Rusija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja:
- Šiandien mes mokysimės veiksmažodžių asmenavimo. Asmenuosim
veiksmažodį „dainuoti". Petriuk, jeigu tu dainuoji, kaip tu pasakysi?
- Aš dainuoju.
- Teisingai. O jei dainuoja tavo sesuo?
- Nutilk, gyvate.